Mowa ciała zdradza nasze i innych intencje przy wielu sytuacjach. Dzięki niej można określić czy ktoś kłamie, ukrywa coś, jest zestresowany, niepewny lub szczery i otwarty. Ten sam sposób można wykorzystać w sytuacji, kiedy nie mamy pewności, czy obecny związek jest tym, co potrzebujemy. Być może mamy wątpliwości co do samego partnera lub relacji jako ogółu. Zwróć zatem uwagę na te 5 typowych zachowań mowy ciała, aby poznać prawdę.

Nie możesz oderwać od partnera wzroku

Wydaje się to pozytywną cechą, ale w rzeczywistości emocje, które przy tym towarzyszą, są zupełnie inne. Utrzymując swój wzrok na partnerze, próbujesz zrozumieć, co takiego może być nie tak. Często obserwujemy osoby, przy których nie czujemy się do końca bezpiecznie i swobodnie, a więc pozostajemy czujni.

 

Nieustanne napięcie

Uczucie to występuje nawet w momencie, kiedy nie ma do tego żadnego konkretnego powodu. Odczuwasz napięcie przy każdej sytuacji, kiedy partner znajduje się w pobliżu. To uczucie jest jednym z najczęstszych, kiedy w podświadomości wiemy, że druga osoba nie jest dla nas odpowiednia.

 

Myśl o wspólnej przyszłości wywołuje mieszane uczucia

Podczas wyobrażania sobie wspólnej przyszłości pojawiają się mieszane uczucia, ale przeważają te negatywne jak na przykład niepokój, stres lub lęk. Jest to jasny sygnał, że obecny partner nie jest osobą, z którą chcemy spędzić swoją przyszłość.

 

Zapach partnera nie jest przyjemny

Każdy z nas wydziela swój naturalny zapach, który może stać się przyjemny dla drugiej osoby, która żywi w stosunku do nas romantyczne lub platoniczne emocje. Bardzo często rodzice uwielbiają naturalny zapach swojego dziecka. Podobnie dzieje się w romantycznych relacjach, kiedy zapach naszego partnera daje nam poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Jeśli jednak ten zapach nie jest dla ciebie przyjemny, to może świadczyć to o tym, że obecny partner niekoniecznie jest dla ciebie.

 

Brak pożądania

W związku pożądanie jest ważnym elementem, który nadaje intymności i bliskości. Jego brak powoduje jednak, że nie chcemy się zbliżać do swojego partnera i nie odczuwamy żadnej przyjemności z bliskości. Dochodzi następnie do momentu, kiedy zaczynamy unikać kontaktu, co ma duży wpływ na relację.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img