Losy relacji toczą się w przeróżny sposób, a więc nieraz dochodzi do momentu, kiedy zastanawiamy się nad przyszłością naszego związku. W lawinie myśli i emocji odpowiednia analiza oraz podjęcie decyzji nie jest takie łatwe. Jeśli zatem znajdujesz się w takiej sytuacji i nie masz pojęcia co myśleć, to zadaj sobie pięć konkretnych pytań i szczerze na nie odpowiedz.

Jak wygląda wasze zaangażowanie?

Wraz ze stażem związku może dojść do zmniejszenia zaangażowania. Powoduje to, że do relacji zaczyna wkradać się monotonia i rutyna, co następnie negatywnie wpływa na związek. Zapominamy, że bez względu na długość związku, nadal można aktywnie uczestniczyć w relacji i inicjować wiele nowych rzeczy. Zastanów się zatem, jak bardzo jesteście zaangażowani, a jeśli nie, to czy istnieje szansa, aby to zmienić.

 

Czy czegoś ci brakuje?

Zdarza się, że przychodzi moment w naszym życiu, kiedy czujemy, że czegoś nam brakuje. Zaczynamy odczuwać pewną pustkę, którą nie potrafimy dokładnie określić. Bardzo często wtedy doszukujemy się powodu w partnerze, chociaż niekoniecznie to musi być źródłem. Zastanów się, czy wystarczająco dbasz o siebie – psychicznie i emocjonalnie. Wewnętrzna pielęgnacja jest również ważna dla własnego poczucia spełnienia.

 

Jak wygląda komunikacja?

Rozmowy w związku są jednym z elementów fundamentu, który buduje zdrową relację. Jeśli para nie rozmawia ze sobą o swoich potyczkach, błędach i zmartwieniach, to zaczyna dochodzić do wielu nieporozumień oraz wzajemnego obwiniania. Nie bój się zatem porozmawiać z partnerem o swoich obawach. Na początku może być ciężko, ale zauważysz, jak jedna rozmowa potrafi wiele zmienić.

 

Jak widzisz przyszłość?

Bardzo często, kiedy uczucie prysło i pozostało zwykłe przyzwyczajenie, przestajemy siebie widzieć w przyszłości u boku swojego partnera. Zdarza się nawet, że rozmawiając o przyszłości, nie używamy „my”, tylko bardziej skupiamy się na sobie. Kiedy jednak zastanawiamy się o wspólnej przyszłości, to zaczynamy czuć się ciężko.

 

Czy jesteś ze sobą szczery/a?

Zdarza się, że tak naprawdę znamy odpowiedź na nurtujące nas pytanie, ale boimy się do tego przyznać. To jednak sprawia, że zmuszamy siebie oraz partnera do tkwienia w ciężkiej sytuacji, która w żaden sposób nie przynosi szczęścia. Jeśli jednak szczerze nie masz pewności, co chcesz postąpić, to nie śpiesz się z żadną decyzją. Daj sobie czas na wszelkie przemyślenia.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img