Od zawsze mówiono nam, że w pewnym wieku każdy powinien sobie kogoś znaleźć. W obecnych czasach kwestia ta wygląda jednak nieco inaczej. Dużo ludzi świadomie decyduje się na prowadzenie życia singla. Nie szukają miłości i związków oraz nie czują się samotni. Taka decyzja ma swoje plusy. Jakie?

Niezależna odpowiedzialność

Życie singla oznacza, że wszystkie decyzje podejmujemy samodzielnie. To my ponosimy odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się w naszym życiu. Niezależnie dokonujemy zmian oraz odpowiadamy za nie. Nie musimy brać pod uwagę w naszych planach drugiej osoby, dla której pewne zmiany niekoniecznie mogą być korzystne. Oznacza to, że w stu procentach musimy polegać jedynie na sobie, a to uczy nas zaradności, odpowiedzialności i sprytu.

 

Żywa aktywność towarzyska

Co to oznacza? Osoby w związku oczywiście nadal posiadają znajomych oraz często się z nimi spotykają, ale mimo wszystko jest to już określone grono ludzi. Single natomiast nie czują ograniczeń. Nieustannie poszerzają swoje grono znajomych, którzy pochodzą z różnych sfer, a to często może być przydane w chwilach, kiedy potrzebujemy konkretnej pomocy.

 

Zawodowa stabilność

Single samodzielnie muszą zadbać o to, aby ich życie było stabilne. Oznacza to, że muszą zadbać o swoją karierę zawodową, aby móc się spełniać. To pozwala im na posiadanie kontroli we własnym życiu, dzięki czemu mogą nim sterować. Co więcej, sytuacja finansowa jest całkowicie zależna tylko od jednej osoby. Singiel doskonale wie, na co może sobie pozwolić oraz doskonale potrafi zarządzać swoimi finansami.

 

Rozwój

Oczywiście zajęte osoby nadal się rozwijają i dbają o swoje spełnienie, ale możliwości mają znacznie zmniejszone. Single natomiast mają do wykorzystania wszystko, co staje się możliwością. Z dnia na dzień mogą podjąć decyzję, która zmieni ich życie o 180 stopni. W jednej chwili mogą wyjechać, zmienić pracę, zapisać się na kursy lub spełniać zupełnie inne zainteresowania, dzięki którym mogą nabrać doświadczenia oraz się rozwijać.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img