Z początku zwykła ucieczka od rzeczywistości, gorąca namiętność i coś nowego. Z czasem jednak pojawiają się kolejne problemy, zmartwienia i lęki. Romans posiada wiele obliczy, z którymi każdy zdradzający z czasem musi się zmierzyć. Dlaczego zatem wiele osób decyduje się na taki krok?

Co oznacza kochanka?

Dla wielu mężczyzn decyzja o romansie oznacza coś innego. Dla jednych jest to ucieczka od rzeczywistości. Dla innych niedosyt i poczucie straty. Kochanka daje coś niezobowiązującego, daje ciepło, poczucie bezpieczeństwa i relację bez zasad i granic oraz poczucie wolności. Wydaje się to idealnym układem, ale w rzeczywistości jest inaczej. Z czasem wszystko się zmienia i pojawiają się kłopoty.

 

Kochanka, zgadzając się na taki układ od samego początku, ma świadomość w jakiej sytuacji się znajduje. W końcu mężczyzna od początku niczego nie obiecuje i nie angażuje się bardziej. Po pewnym czasie w grę wchodzą emocje jak w każdej relacji. On coraz bardziej odsuwa się od rodziny, ale nie odejdzie. Ona zaczyna oczekiwać decyzji na temat „Co dalej?”. Sama bliskość cielesna nie jest już wystarczająca i zaczyna chcieć czegoś więcej, bo w końcu też pragnie stworzyć głębszą relację.

 

Tradycje”, złe doświadczenia czy mylne przekonania?

Chęć posiadania kochanki ma swoje źródło w wielu miejscach. W zależności od życia danego mężczyzny, taki też będzie powód. Wielu z nich było świadkami, jak ich ojcowie oraz dziadkowie posiadali kochanki. Jako dzieci zaczynają wierzyć, że tak wygląda świat, a więc dorastają z myślą, że jako dorośli również powinni jedną mieć.

 

Złe doświadczenia nawiązują do obecnej partnerki, która być może zdystansowała się wraz z upływem lat. Przestaje poświęcać swój czas, stała się oschła i bez emocji. Przestała się angażować w związek i pochłonęła ją rutyna. W takiej sytuacji mężczyzna decyduje się na znalezienie kochanki, która da ciepło i ukojenie.

 

Mylne przekonania pochodzą ze stereotypów, które mówią o tym, że mężczyzna to łowca. Oznacza to, że związek z jedną kobietą równa się uwiązaniu. Ogranicza i wycisza wewnętrzną chęć zdobywania. Dużo mężczyzn nie potrafi lub nie chce pozostać lojalnym, bo żyją w przekonaniu, że ich czułość może być podzielona na dwie lub więcej kobiet.

 

Dlaczego mężczyźni decydują się na romans?

Prowadzenie podwójnego życia na pierwszy rzut oka wydaje się łatwe. Zasady są proste i jasno określone. Mężczyzna zaczyna wierzyć, że może mieć sytuację całkowicie pod kontrolą. Zapomina jednak, że w grę wchodzi drugi człowiek z emocjami, być może oczekiwaniami, a nawet brakiem świadomości o prawdziwym życiu mężczyzny. Wtedy natomiast zaczyna tracić grunt pod nogami. Pojawia się niepewność, stres, żal i wiele innych negatywnych emocji.

 

Istnieją przypadki, w których romans zmienił mężczyznę i rozgrzał w nim dawne emocje w stosunku do swojej pierwszej partnerki. Wtedy mężczyźni wracają do domu i naprawiają to, co wcześniej niszczyło relację. Co jednak z kochanką? Czy była na to gotowa? Czy wiedziała o drugim życiu mężczyzny? Czy to była świadoma relacja, która opierała się na jednej zasadzie? Istnieje wiele pytań, których odpowiedzi mogą wpłynąć na jawny związek. W niektórych przypadkach kochanki zgadzają się na rozstanie i idą w swoją stronę. W wielu sytuacjach jest jednak na odwrót. Zranione ujawniają relację z mężczyzną.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img