Związki, w których różnica wieku jest duża, wciąż budzą wiele kontrowersji w społeczeństwie. Czasem wiek nie ma znaczenia, gdy chodzi o miłość i takie pary są bardzo szczęśliwe. Dowiedz się, jakie szanse i zagrożenia występują, gdy partnerów dzieli duża różnica wieku? Czy różnica wieku jest przeszkodą dla zakochanych? Czy taki związek ma szansę na przetrwanie?

Czy różnica wieku między partnerami wpływa na związek?

Miłość nie wybiera, jednak wciąż istnieje wiele stereotypów dotyczących związków z dużą różnicą wieku między partnerami. Im większa różnica wieku, tym większe kontrowersje budzi relacja. Mimo tego wiele par decyduje się na taki związek i jest szczęśliwych, pomimo różnicy wieku dzielącej partnerów.

Czy związek z dużą różnicą wieku ma szansę przetrwać?

Pary, w których różnica wieku przekracza 10, 15 czy 20 lat, wciąż budzą wiele kontrowersji w społeczeństwie… Jeśli spotykasz się z osobą dużo starszą lub młodszą od siebie, musisz zastanowić się nad pewnymi ważnymi kwestiami. Dowiedz się, co musisz wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się na taki związek.

Duża różnica wieku w związku- o czym należy pomyśleć?

Jak postrzegacie związek

Na wczesnym etapie związku warto porozmawiać o tym, jak postrzegacie związek i jakie macie plany wobec drugiej osoby. Czy to przelotny romans, czy długoterminowa relacja? Zastanówcie się, czy różnica wieku nie wpłynie negatywnie na relacje i nie stanie się źródłem problemów w najbliższych latach.

Opinie innych

Osoby, które decydują się na wejście w związek z dużą różnicą wieku, muszą liczyć się z tym, że będą ocenianie przez innych. Mogą spotkać się z plotkami, domysłami i niestosownymi komentarzami. Takie związki wciąż wzbudzają niezdrowe zainteresowanie i kontrowersje. Jeśli taka relacja nas uszczęśliwia i kochamy partnera, nie warto się tym przejmować i sugerować zdaniem innych.

Wsparcie najbliższych

Zastanówcie się, co na temat waszego związku sądzą najbliżsi. Wsparcie rodziny i przyjaciół jest  bardzo ważne, zwłaszcza, że takie związki mogą spotkać się z niechęcia i dezaprobatą społeczeństwa. Dobre stosunki z bliskimi na pewno wam pomogą.

Chęć posiadania dzieci

W związkach z dużą różnicą wieku, decyzja o posiadaniu dziecka jest trudniejsza, niż zwykle. Zazwyczaj starszy z partnerów ma ten etap już za sobą i nie chce do niego wracać, podczas gdy młodszy chciałby zostać rodzicem. Musicie się nad tym wspólnie zastanowić i przedyskutować sprawę, zanim zdecydujecie się na bycie razem.

Sprawy finansowe

To kolejna ważna kwestia o której musicie porozmawiać. Zastanówcie się nad domowym budżetem i sprawami finansowymi w związku. W przypadku partnerów z dużą różnicą wieku, jedno z wasszybciej przejdzie na emeryturę, a drugie będzie wtedy większym wsparciem finansowym. Pomyślcie, czy taki układ wam pasuje.

Problemy w sypialni

W związkach z dużą różnicą wieku partnerów, prędzej, czy później mogą pojawić się problemy w sypialni. Zmniejszony popęd seksualny, niskie libido, czy problemy z potencją, mogą negatywnie wpłynąć na sferę intymną. Zastanówcie się, jak ważne to dla was kwestie i w jaki sposób możecie sobie w tym pomóc.


Związek z dużą różnicą wieku niesie ze sobą pewne ryzyko, jednak takie relacje mają szansę na
przetrwanie. Wiele par odnalazło w nich miłość i szczęście!

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img