W Twoim związku od jakiegoś czasu się nie układa, oddaliliście się od siebie i przeżywacie kryzys. Nie wiesz czy da się uratować tę relację, czy lepiej zdecydować się na rozstanie? Te oznaki mogą świadczyć o tym, że nadszedł czas na rozwód.

1. Brak szczęścia

W tej relacji czujesz się nieszczęśliwa i smutna. Masz niskie poczucie własnej wartości, czujesz, że nie zasługujesz na miłość i udany związek. Nie widzisz waszej wspólnej przyszłości i szansy na poprawę sytuacji.

2. Brak bliskości

Nie ma miedzy Wami bliskości, czułości i ciepłych uczuć. Jesteście wobec siebie obojętni, utrzymujecie dystans i oboje czujecie, że wasze uczucia się wypaliły. Jednocześnie żadne z Was nie ma ochoty, żeby się postarać coś zmienić i naprawić Wasz związek.

3. Brak seksu

Od dawna nie współżyjecie i nie czujecie potrzeby, by uprawiać seks. Nie ma między Wami pasji i namiętności. Jesteście w seksualnej abstynencji lub szukacie zaspokojenia samodzielnie, bądź poza związkiem.

4. Brak zaufania

Partner Cię zawiódł, oszukał lub okłamał, a Ty nie potrafisz o tym zapomnieć? Ciągle go sprawdzasz i kontrolujesz, nie wierzysz w jego słowa, jesteś podejrzliwa i nieufna. To oznaka braku zaufania, które jest podstawą udanego związku.

5. Zdrada

W waszym związku pojawiła się zdrada? Nie ma znaczenia czy była to emocjonalna, czy fizyczna niewierność, jednorazowa przygoda czy długotrwały romans. Jeśli nie potraficie sobie tego wybaczyć i wciąż do tego wracacie, to może by koniec Waszej relacji.

6. Łączą Was tylko zobowiązania

Łączą Was tylko wspólne zobowiązania, takie jak dzieci, kredyt czy finanse. Trwacie w tej relacji ze względu na nie, a tak naprawdę dawno przestaliście coś do siebie czuć.

7. Nie dogadujecie się

Od pewnego czasu nie potraficie dojść do porozumienia w żadnej kwestii. Ne dogadujecie się w drobnych, codziennych sprawach, ani tych poważnych, dotyczących Waszej przyszłości. Każde z Was ma swoje zdanie, nie chce ustąpić i spróbować dojść do porozumienia.

8. Ciągłe kłótnie

Choć kłótnie i spory zdarzają się w każdym związku, u Was dochodzi do nich wyjątkowo często. Kłócicie się o błahostki, które potem urastają d rangi prawdziwych problemów i awantur. Nie potraficie znaleźć kompromisu, rozwiązać problemu i się pogodzić.

9. Coraz gorsze awantury

W kłótniach oraz częściej pojawiają się krzyki, wyzwiska, groźby. Krytykujecie się, oskarżacie nawzajem, wypominacie przeszłość. Dochodzi między wami do rękoczynów i pojawia się agresja.

10. Pojawia się przemoc

Jeśli w Waszym związku doszło do psychicznej, fizycznej, seksualnej lub ekonomicznej przemocy, to nie ma co odkładać decyzji o rozwodzie. Może być tylko gorzej, ponieważ oboje unieszczęśliwiacie się i krzywdzicie. Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania wobec drugiego człowieka.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img