Ludzie szukają idealnego związku i wyjątkowej miłości, która wypełni ich dni. Jest to normalne, że chcemy dla siebie kogoś na całe życie. Problem pojawia się wtedy, kiedy nie wiemy jak o to zadbać. Z pomocą przychodzi psychoterapeutka, Linda Esposito, która dzieli się radami na ten temat.

1. Wiedz, że możesz być zraniony

Decydując się na związek większość osób uważa, że nic złego nie może się zdarzyć i zawsze będą szczęśliwy. W rzeczywistości na naszej drodze mogą pojawić się przeróżne sytuacje, które pokażą, że tak wcale nie jest. Odsłaniając nasze serce i emocje w kierunku danej osoby, musimy być świadomi, że możemy zostać zranieni.

2. Oddychaj

Wydaje się, że ta rada jest bezużyteczna, ale nic bardziej mylnego. Ile razy zdarzyło nam się zareagować zbyt impulsywnie w czasie kłótni? Ile razy powiedzieliśmy coś bez przemyślenia, a następnie tego żałowaliśmy? Ile razy daliśmy się ponieść nerwom? Głęboki oddech pozwala na uspokojenie swoich myśli i emocji oraz daje możliwość trzeźwej analizy sytuacji. Dzięki temu unikniemy poszarpanych nerwów i zbyt impulsywnej reakcji.

3. Kochaj z rozwagą

Lubimy całkowicie się oddawać chwili, kiedy wszystko idzie po naszej myśli, nie mamy problemów, wszyscy są zadowoleni i uśmiechnięci, a Ty jesteś najszczęśliwszą osobą będąc w związku. Wtedy możemy nie zauważać sygnałów, które wskazują na nadchodzące problemy. Należy zachować rozwagę i obserwować zachowanie partnera i całego otoczenia.

Zachowanie człowieka powie Ci wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

4. Niezależność

Jest to miły widok, kiedy para robi wszystko razem, ale do pewnego momentu. Każdy potrzebuje chwili dla siebie i nie ma w tym nic złego, żeby mieć osobnych przyjaciół. Pary, które szanują tą drobną niezależność, są po prostu szczęśliwsze.

Miłość powinna być ciągłym procesem odkrywczym, a jest to niemożliwe, jeśli Twój partner oczekuje podsumowania kto, co i gdzie, kiedy jesteście osobno.

5. Słuchaj

Nie wszyscy potrafią się skupić na tym, co druga osoba ma do powiedzenia. Nie potrafią słuchać i zastanawiają się nad tym, co oni sami mają do powiedzenia. Brak umiejętności słuchania doprowadza do konfliktów, ale to wcale nie oznacza, że nie da się z tym nic zrobić. Człowiek jest w stanie nauczyć się tej umiejętności.

Słuchanie jest sztuką. Celem jest zrozumienie, nauczenie się czegoś lub uzyskanie wyjaśnień.

6. Uprzejmość

Codziennie mamy do czynienia z nieuprzejmymi ludźmi. Jesteśmy otoczeni niezadowolonymi minami i złośliwymi słowami. W domu również dochodzi do kłótni, ale ważne jest, aby mimo wszystko być dla siebie uprzejmym.

7. Stań się właścicielem swoich emocji

Bez względu na to, co wszystkim może się wydawać, to my sami mamy wpływ na swoje emocje. Są one naszą własnością, nad którą mamy kontrolę. Od nas zależy jak odpowiadamy emocjami i co ma na nie wpływ.

Twoje myśli wywołują Twoje emocje, a nie ludzie czy rzeczy.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img