Dobrze jest się pięknie różnić, jednak nie dotyczy to wszystkich sfer życia, a szczególnie związku. Niektóre różnice sprawiają, że osoby w związku zaczynają się męczyć nawzajem i oddalać od siebie.

1. Spędzanie wolnego czasu

Nie trzeba każdego weekendu spędzać razem. Jednak jeśli zawsze robicie tylko to, co chce ta druga osoba, to w pewnym momencie może się wam po prostu znudzić.

2. Potrzeba przestrzeni

Każdy z nas potrzebuje czasem pobyć sam ze sobą, mieć swój własny kąt, czy zajęcie. Jeśli druga osoba nie szanuje tego, osacza i obraża się na ciebie za potrzebę czasu tylko dla siebie, szybko mogą pojawić się problemy.

3. Poczucie humoru

Nic tak nie łączy jak podobne poczucie humoru i wspólne śmianie się. Jeśli jedna ze stron lubi się wygłupiać i żartować, a druga jest zbyt poważna, po pewnym czasie zaczniecie się nawzajem męczyć. 

4. Dawanie i branie

Dobry związek to taki, w którym otrzymujesz tyle i sam dajesz. Jeśli jedna ze stron jest nastawiona tylko na branie, zwiastuje to kłopoty.

5. Stosunek do imprez i alkoholu

Jeśli jedna osoba ciągle imprezuje, dużo pije i robi naprawdę chore rzeczy po alkoholu, a druga w każdy weekend siedzi w domu i się zamartwia – warto przemyśleć sens związku. W związku trzeba chodzić na kompromisy i szanować siebie nawzajem.

6. Plany na przyszłość

O przyszłości warto rozmawiać razem. Jeśli okaże się, że jedna osoba oczekuje ślubu, dzieci i dużego domu, a druga planuje coś zupełnie innego, lepiej dowiedzieć się o tym wcześniej.

7. Libido

Seks nie jest najważniejszy, ale jest ważny. Osoba, która mogłaby nie wychodzić z łóżka prędzej czy później będzie poirytowana faktem, ze partnerowi wystarczy jeden numerek na dwa tygodnie. W drugą stronę działa to tak samo. Osoba z małym libido nie będzie czuć się komfortowo z ciągłym namawianiem na seks.

 

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img