Stworzenie zdrowego związku nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to wiele cierpliwości i czasu. Dwójka z początku obcych sobie ludzi musi przez lata pracować nad swoimi różnicami, aby ostatecznie ich relacja działała w prawidłowy sposób. Niektóre nawyki partnera, nieważne jak bardzo byśmy chcieli, żeby było inaczej, powinny być dla nas alarmujące. Nigdy zatem nie powinniśmy się wiązać z osobą, która przejawia pewne niewłaściwe zachowania.

1. Nieustannie kłamie

Z początku może się wydawać, że drobne kłamstewka nie są aż tak istotne. W rzeczywistości jednak to od nich zaczynają się te większe. Kłamstwa, niezależnie od ich wagi, osłabiają zaufanie oraz powiększają niepewność. Relacja z takim partnerem jedynie będzie źródłem ciągłych wątpliwości.

2. Manipuluje emocjonalnie

Manipulacja emocjonalna jest oczywistym powodem, aby nie brnąć w tę relację. Dawanie przyzwolenia na takie traktowanie jedynie wyniszcza od środka. Z czasem takie zachowanie nie ustanie, a może być jedynie gorzej.

3. Źle reaguje na konstruktywną krytykę

To dzięki opinii innych jesteśmy w stanie zwrócić uwagę na swoje niepoprawne zachowanie. Wszyscy popełniamy błędy i uczymy się je poprawiać. Konstruktywna krytyka daje nam pewną perspektywę, a więc możemy jeszcze lepiej się rozwijać. Partner, który jednak reaguje złością na opinię innych i nie przyjmuje do siebie żadnych uwag, zwyczajnie jest niedojrzały, a więc poważny związek nie jest dla niego. Taki partner nadal będzie postępował źle i ranił bliskich.

4. Jest uzależniony

Nie ma znaczenia, co jest przedmiotem uzależnienia. Każdy rodzaj może doprowadzić do kłopotów, a więc przed podjęciem decyzji o pomocy i wsparciu musisz poważnie się zastanowić, czy twoja psychika jest wystarczająco silna i będzie w stanie sobie z tym poradzić. Wychodzenie z uzależnienia to długa droga, a więc należy być pewnym swojej decyzji.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img