Co może pomóc, Gdy w Twoim związku źle się dzieje? Jak dojść do porozumienia z partnerem? Poznaj sposoby, które pomogą Wam się ze sobą dogadać.

Gdy w związku źle się dzieje

Spory i kłótnie pojawiają się w każdym związku. Powodów do nieporozumień jest mnóstwo. Możemy spierać się o drobne sprawy lub kwestie, które urastają do rangi poważnych problemów. Dowiedz się, jak rozwiązywać problemy w związku. Jak dojść do porozumienia z partnerem, gdy w naszej relacji źle się dzieje.

Sposoby na to, jak dojść do porozumienia z partnerem

1. Sprawdź, czy potrzebuje pomocy

Czasem wydaje Ci się, że parter się zmienił coś go gryzie i mierzy się z jakimś problemem. Jednak zanim zaczniesz udzielać mu rad i oferować wsparcie, najpierw zapytaj, czy naprawdę go potrzebuje. Jeśli odmówi, nie naciskaj i nie wywieraj na nim presji. Być może woli znaleźć rozwiązanie samodzielnie.

2. Uważnie słuchaj

Uważnie i aktywnie słuchaj, gdy partner opowiada Ci o swoim problemie. Nie przerywaj i nie dopowiadaj treści za niego. Pozwól mu się wygadać, okaż zainteresowanie problemem, przy tym bądź wyrozumiała, cierpliwa i empatyczna. Partner poczuje, że został wysłuchany i zrozumiany.

3. Zaakceptuj jego uczucia i emocje

Pokaż partnerowi, że zauważasz i akceptujesz emocje, jakie nim targają. Tłumienie emocji nie jest dobre dla relacji i wprowadza dystans między partnerami.

4. Unikaj długiego milczenia

Gdy partnerzy rzadko ze sobą rozmawiają lub rozmawiają ze sobą tylko na błahe i mało ważne tematy, to oznaka, że źle się dzieje w związku. Zbyt długie milczenie wprowadza między nich blokadę komunikacyjną. Może doprowadzić tego, Ze partnerzy zaczną się unikać i od siebie oddalać.

5. Nie wyręczaj partnera

Nie próbuj rozwiązywać problemów za kogoś i wyręczać drugiej osoby. Nie podsuwaj gotowych rozwiązań, nie przywołuj własnych doświadczeń. Pozwól partnerowi samodzielnie rozwiązać swoje sprawy. Pokazujesz w ten sposób, że uznajesz go za dojrzałą osobę, która ma prawo decydować o sobie.

6. Pamiętaj, że jesteście zespołem

Nawet jeśli się kłócicie i nie potraficie się dogadać, pamiętaj że jesteście zespołem i gracie do jednej bramki. Takie podejście pozwoli przypomnieć partnerowi o tym, że wciąż zależy nam na relacji i tym co nas łączy. Pamiętaj, że jeśli jedna osoba wygrywa, a druga przegrywa, to tak naprawdę oboje przegrywacie. Dlatego tak ważne jest znalezienie kompromisu.

7. Znajdźcie kompromis

Bardzo ważne jest to, żeby mimo różnicy zdań i odmiennych poglądów, postarać się znaleźć kompromis, czyli rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Możesz pomóc partnerowi znaleźć rozwiązanie, jednak nie rób tego za niego.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img