Pewne zachowania sprawiają, że nieświadomie zaczynamy niszczyć swój związek, choć czasem nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Unikaj ich, jeśli chcesz utrzymać swoją relację. Dowiedz się, jak przestać niszczyć swój związek.

1. Nie oczekuj, że partner umie czytać w myślach

Wiele par ma problemy z komunikacją w związku, ponieważ jedna z osoba oczekuje, że ta druga „potrafi czytać w myślach”. Gdy partner nie domyśla się czego tak naprawdę od niego chcemy, rodzi w nas to złość i frustrację. W ten sposób do niczego nie dojdziemy. Naucz się otwarcie komunikować ukochanemu swojego potrzeby i pragnienia. Tylko tak znajdziecie nić porozumienia.

2. Nie kontroluj go nadmiernie

Nadmiernie kontrolujesz i sprawdzasz partnera? Podejmujesz za niego decyzje i nie pozwalasz dość do głosu? Dominujesz w związku i chcesz mieć we wszystkim ostatnie słowo? Nie rób tego! Każdy z nas potrzebuje odrobiny wolności i niezależności. Pozwól na to swojemu wybrankowi, w przeciwnym razie, prędzej czy później uwolni się spod Twojej tyranii.

3. Nie skupiaj się na złych chwilach

Wciąż skupiasz się na tym co negatywne, przez co nie zauważasz pozytywów w swoim związku. Nie potrafisz się cieszyć ze wspólnie spędzanych chwil i obecności drugiej osoby. Nieustannie narzekasz, krytykujesz partnera, wytykasz mu błędy i o wszystko obwiniasz. To musi skończyć się katastrofą.

4. Nie idealizuj i nie fantazjuj

Wciąż żyjesz w krainie fantazji. Masz w głowie obraz idealnego partnera i związku, jednak rzeczywistość pokazała, że wszystko wygląda zupełnie inaczej. Nie tak jak sobie to zaplanowałaś i czego oczekiwałaś. Pora zejść na ziemię i zacząć patrzeć na świat realistycznie. Może dzięki temu zauważysz, jaka naprawdę jest osoba u Twego boku i ją docenisz.

5. Uwolnij się od przeszłości

Nie potrafisz zapomnieć o przeszłości. Wciąż myślisz o byłym partnerze i poprzedniej relacji. Porównujesz z nią swój obecny związek. To nie doprowadzi Cię do niczego dobrego. Jeśli chcesz, żeby Twój aktualny związek był udany, musisz odciąć się od przeszłości i zamknąć ten rozdział. Ciesz się chwilą i zacznij żyć tu i teraz z aktualnym partnerem.

6. Nie przejmuj się opiniami innych

Za bardzo przejmujesz się opiniami innych osób. Zwłaszcza, jeśli dotyczą Twojego partnera lub związku. Liczysz się z ich zdaniem i uwagami, nawet za bardzo. Jednocześnie nie przejmujesz się uczuciami i opinią swojej drugiej połówki. Na dłuższą metę to może zniszczyć każdą relację. Pamiętaj, że najważniejsze jest to co wy o sobie myślicie, a opinie innych ludzi nie powinny na Was wpływać.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img