Związek z narcyzem nie należy do najłatwiejszych. Była narzeczona dzieli się ważnymi radami

Narcyzm jest zaburzeniem psychicznym, które opiera się na samouwielbieniu. Ten stan posiada wiele faz, od miłości do depresji narcystycznej. Związek z narcyzem nie należy do najłatwiejszych, a jedna z byłych narzeczonych postanowiła podzielić się radami, które kieruje do aktualnej dziewczyny swojego byłego narzeczonego.

Na początku przytłoczy cię swoim zainteresowaniem, prezentami, uczuciami

Takie zachowanie ma na celu uzależnić Cię od niego. Pokazuje, jak bardzo mu zależy i jak bardzo kocha, a Ty czujesz się jak księżniczka, która znalazła swojego księcia.

On taki nie jest, ale Ty będziesz nadal kurczowo trzymać się tej fantazji i staniesz się żałosną wersją siebie, próbując sprowadzić swój związek na właściwe tory. To się nigdy nie stanie. Zachowaj to dla siebie, żebyś nie poczuła się rozczarowana, kiedy to wszystko runie.

Dzieląc się jakimikolwiek informacjami sprawi, że staniesz się bezbronna

W zdrowym związku dzielenie się troskami zbliża ludzi do siebie. Tutaj wygląda to inaczej. Nie dziel się swoimi historiami z poprzednich związków, obawami czy zmartwieniami. On zbiera te informacje, a następnie je wykorzystuje.

On pamięta wszystko, a to co powiesz zamieni w sztylet i użyje go wtedy, kiedy najbardziej Cię to zaboli.

Powie, że koniec z wami

W takiej sytuacji każdy może być w szoku. Szczególnie, jeśli wydawało się, że wszystko jest dobrze. Okazuje się, że jest to w pewien sposób sprawdzian, który ma mu pokazać jak się zachowasz.

Jeśli zdecydujesz się na wybaczenie, dasz mu odczuć, że ma nad Tobą władzę oraz okażesz swoją słabość. Będzie kontynuować obniżanie Twojej wartości i uwierz mi – z czasem będzie coraz gorzej.

Nie chce się do nikogo zbliżyć, łącznie z Tobą

Może, jeśli uda ci się jakoś spełnić jego coraz bardziej nieosiągalne oczekiwania, wrócicie do tego, co było na początku

Nie jest zdolny do wierności

Wszystko przez to, że jako narcyz, wymaga ogromnej ilości uwagi, której nie jesteś w stanie zapewnić. Tobie zostaje jedynie zaakceptować te zdrady. To samo tyczy się kłamstw.

Nie wypytuj go. To jedynie prowadzi do ogromnej kłótni.

Z czasem przestanie mu się podobać jeden z Twoich przyjaciół

Z pewnością nie dowiesz się z jakich powodów, ale dowiesz się, że już nie będzie miał ochoty nawet spotykać się z nimi. Sprawi to, że poczujesz się między młotem a kowadłem.

Przeszuka nawet Twój telefon, aby upewnić się, że nie skarżysz się swoim przyjaciołom

Nie pozwól mu wiedzieć, co myślisz na temat tego toksycznego związku

Ujrzysz wtedy zupełnie innego człowieka, który prosi, płacze, a nawet może dojść do tego, że zacznie grozić samobójstwem.

To wszystko po to, aby kupić trochę czasu. Doskonale wie o Twojej słabości (…) W rzeczywistości, próbuje znaleźć kogoś nowego na Twoje miejsce, aby móc jako pierwszy zakończyć ten związek.
Udostępnij: