Wydaje nam się, że idealnie do siebie pasujemy, ale z czasem nasze drogi zaczynają się rozchodzić. Mijamy się, mamy coraz mniej wspólnego, jesteśmy wobec siebie obojętni. W pewnym momencie zaczynamy szukać bliskości poza związkiem. Gdy do tego dojdzie, już tylko krok do kryzysu! Czy można go pokonać?

Gdy nasze drogi się rozchodzą…

Jesteście ze sobą od wielu lat, wydawałoby się że idealnie do siebie pasujecie i się uzupełniacie. Nie zawsze jest kolorowo, ale razem przeżywacie wzloty i upadki. Jesteście zabiegani, nie macie na nic czasu i wkrótce oraz częściej zaczynacie się mijać i żyć obok siebie, a nie ze sobą. Rzadziej rozmawiacie, coraz mniej Was łączy, pojawia się obojętność i dystans. W pewnym momencie pojawia się ktoś inny, kto staje się nam coraz bliższy…

Dlaczego szukamy bliskości poza związkiem?

Gdy zaczynamy szukać bliskości poza związkiem i angażujemy się w znajomość z nową osobą, to poważny sygnał alarmowy.

To znak, że oddalamy się od partnera, nie zaspokajamy nawzajem swoich potrzeb, czujemy się niedocenieni, samotni, nieszczęśliwi.

Wtedy spotykamy nową osobę. Wydaje się bardziej intersująca, mamy wrażenie, że świetnie nas rozumie, docenia, nie krytykuj, nie ma pretensji, nie kłóci się z nami. Czujemy się przy niej lepiej, pewniej siebie, jesteśmy szczęśliwi i pełni życia. Taka bliskość poza związkiem z łatwością może przerodzić się w niewierność…

A to może doprowadzić do rozpadu relacji lub wręcz przeciwnie… próby przezwyciężenia kryzysu.

Czy to zawsze oznacza koniec związku?

Zdrada to trudne wydarzenie w życiu obojga partnerów. Na wieść o niewierności, odczuwamy całą masę negatywnych emocji, a nasz świat wywraca się do góry nogami. Pierwszą reakcją na zdradę bliskiej osoby jest szok, niedowierzanie i gniew.

Jednak nie zawsze zdrada oznacza koniec związku. Niektórzy są w stanie wybaczyć niewierność partnerowi, choć nie jest to łatwym, ani przyjemnym doświadczeniem. Podejmują decyzję o ratowaniu małżeństwa i postanawiają walczyć o odbudowanie relacji.

Według psychologów, czasami zdrada może być katalizatorem zmian w związku. Gdy spojrzymy na nią konstruktywnie, może dać nam siłę do naprawy związku. Chęć zrobienia wszystkiego, by już nigdy się nie powtórzyła. Paradoksalnie zdrada może pomóc uporać się z kryzysem, stworzyć nowe, lepsze podwaliny związku i odbudować relację.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img