Jesteś w związku, ale czujesz, że coś jest nie tak… Zamiast relacji opartej na miłości i szacunku, tkwisz w toksycznym układzie? Brakuje w nim szczęścia i poczucia bezpieczeństwa, za to spotykasz się z niepewnością, zazdrością i manipulacją? Zwróć uwagę na zachowania, które powinny Cię zaniepokoić.

Pewne zachowania w związku powinny Cię zaniepokoić. Zwróć uwagę na różnicę między relacją opartą na miłości, zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa, a wyniszczającym i toksycznym układem.

1. Brak szacunku

Partner Cię nie szanuje, często cię wyśmiewa, obraża lub krytykuje. Także wtedy, gdy jesteście w towarzystwie innych osób. To sygnał alarmowy!

2. Brak zaufania

Partner jest nieufny, podejrzliwy i zaborczy. Ty także czujesz, że nie możesz być z nim w pełni szczera, ani się przed nim otworzyć.

3. Uczucia

Partner nie liczy się z Twoimi uczuciami, potrzebami, ani pragnieniami. Wyżej stawia siebie, wciąż tylko bierze, nie dając niczego w zamian.

4. Zmienne nastroje

Ciągle zmienia nastrój i jest bardzo humorzasty. Często się obraża, złości i gniewa. W jednej chwili jest czuły i kochany, a w drugiej niedostępny i zdystansowany. Robi to po to, byś się starała i zrobiła wszystko, aby utrzymać go w dobrym nastroju.

5. Zazdrość

Partner jest o Ciebie chorobliwie zazdrosny, podejrzewa Cię o romanse i zdrady, bez żadnych racjonalnych podstaw. Szuka dowodów niewierności i winy, zadręcza Cię pretensjami i zarzutami.

6. Kontrola

Partner nadmiernie cię sprawdza i kontroluje. Nic nie może dziać się bez jego wiedzy, czyta Twoje wiadomości, sprawdza telefon, zasypuje pytaniami, coraz bardziej osacza.

7. Uzależnienie

Czujesz, że coraz bardziej jesteś uzależniona od swojego partnera. Nie możesz decydować o sobie, ani robić tego, na co masz ochotę, bez pytania o zgodę. Ciągle musisz się tłumaczyć i spowiadać.

8. Poczucie winy

Partner obarcza Cię winą za wszystko. Podczas kłótni zrzuca odpowiedzialność na Ciebie, wmawia Ci, że to Ty jesteś powodem jego zachowania.

9. Kłamstwa

Twój partner Cię okłamuje. Coraz częściej przyłapujesz go na nieszczerości. Oszukuje i kłamie w wielu sprawach, nawet pozornie błahych i bez znaczenia.

10. Manipulacja

Traktuje Cię instrumentalnie i wykorzystuje do własnych celów. Ucieka się do kłamstw, intryg i szantażu.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img