Eksperci wyróżniają kilka głównych typów relacji, jakie tworzymy będąc w związku z ukochaną osobą. Dowiedz się, na jakim etapie związku jesteś! To pomoże Ci dowiedzieć się, jak rozwiązywać konflikty, zapobiegać nieporozumieniom i lepiej komunikować się z partnerem.

Różne etapy relacji

Każda para w związku przechodzi przez różne etapy. Terapeuci uważają, że w obrębie każdej z nich, nasze relacje z drugą osobą wyglądają inaczej i mierzymy się wtedy z różnymi problemami.

1. Kochankowie

Zazwyczaj ten etap występuje na początku związku, gdy jesteśmy zauroczeni partnerem i nie widzimy poza nim świata. Miłość warunkują biologiczne reakcje, które sprawiają, że nasze hormony szaleją. Na tym etapie występuje pożądanie, namiętność, pasja i mnóstwo seksu. Nie możemy oderwać się od ukochanego i chcemy spędzać z nim każdą chwilę.

2. Przyjaciele

Na tym etapie relacji więź się pogłębia, między dwojgiem ludzi oprócz pożądania i pasji, pojawia się także przyjaźń. Związek opiera się na wzajemnym zaufaniu, szczerości, lojalności i oddaniu. Uważamy drugą osobę nie tylko za swojego ukochanego, ale przede wszystkim najbliższego przyjaciela.

3. Towarzysze

Ten etap charakteryzuje się tym, że partnerzy cały czas sobie towarzyszą. Spędzają razem czas, mają wspólne zainteresowania, cele i marzenia. Są ze sobą w dobrych i złych chwilach. Stanowią dla siebie oparcie i razem pokonują życiowe trudności.

4. Współlokatorzy

Ten etap pojawia się po paru miesiącach, a u niektórych par nawet po kilku latach związku. To bardzo ważny moment w relacji, w którym partnerzy decydują się na zamieszkanie ze sobą. Ten etap może prowadzić do wielu napięć i nieporozumień w związku z podziałem domowych obowiązków, finansów i innych życiowych kwestii. Ale tak naprawdę pozwala się najlepiej poznać w codziennych sytuacjach.

5. Rodzice

Na tym etapie w związku partnerzy zostają rodzicami. Diada małżeńska przekształca się w triadę, gdy w ich życiu pojawia się dziecko. To szczególny moment w życiu każdej pary. Piękny, niesamowity, ale zarazem bardzo trudny. Rodzice muszą ze sobą współpracować, razem wychowywać potomstwo i dzielić się obowiązkami. To prawdziwy sprawdzian dla relacji, przez który nie przechodzi każda para.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img