7 cech emocjonalnie niedostępnego partnera. Stworzenie z nim związku może być trudne

Zdarza się, że jesteśmy w związku stroną, która bardziej się stara, angażuje i kocha… W tej relacji obdarzamy silnymi uczuciami osobę, która ich nie odwzajemnia. Stworzenie z nią związku może być trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Poznaj cechy emocjonalnie niedostępnego partnera

Poznaj cechy emocjonalnie niedostępnego partnera. Jeśli dostrzeżesz je w porę, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o zakończeniu relacji, która Cię unieszczęśliwia i nie wnosi nic dobrego w Twoje życie.

Emocjonalnie niedostępny parter- jaki jest?

1. Nie potrzebuje Cię

Emocjonalnie niedostępny partner jest samowystarczalny i nie potrzebuje obecności innych. Najlepiej czuje się we własnym towarzystwie, nie jest zależny od ludzi, ich uznania ani aprobaty. Woli być sam i to sprawia mu największą przyjemność. W takiej relacji czujesz, że nie jesteś doceniana, ważna ani potrzebna…

2. Nie rozumie Cię

Ma problem z okazywaniem empatii. Nie potrafi zrozumieć Twoich uczuć, emocji, ani punktu widzenia. Trudno mu postawić się w czyjejś sytuacji i wczuć się położenie drugiej osoby.

3. Krytykuje Twoje emocje

Przez to, że ma problem z rozumieniem emocji, unieważnia lub krytykuje Twoje uczucia. Uważa, że przesadzasz i wyolbrzymiasz pewne sytuacje, ponieważ nie może zrozumieć, co tak naprawdę czujesz. Nie jest w stanie rozpoznać, zrozumieć i zaakceptować Twoich potrzeb i pragnień.

4. Nie pracuje nad sobą

Nie rozwija się, nie pracuje nad sobą, ani Waszą relacją. Jest mu dobrze, tak jak jest i nie chce niczego zmieniać. Uważa, że się niepotrzebnie czepiasz i za dużo od niego wymagasz.

5. Nie potrafi się otworzyć

Jest skryty, wycofany, zamknięty w sobie. Nie potrafi się otworzyć, ani być zupełnie szczery. Jest małomówny, nie lubi mówić o sobie i wykładać wszystkich kart na stół. Ma sporo sekretów i tajemnic, którymi nie chce się z nikim dzielić. Może mieć problem z słuchaniem innych, jest roztargniony i nieuważny.

6. Nie okazuje zaangażowania

Może mieć problemy z tworzeniem związku, ponieważ nie lubi odkrywać swoich uczuć, ani okazywać zaangażowania. Gdy już uda mu się stworzyć z kimś związek, na każdym kroku pokazuje swoją niezależność i podkreśla autonomię.

7. Ma problemy ze stworzeniem związku

W związku odczuwa presję i stres, często wycofuje się, ucieka i jeszcze bardziej zamyka w sobie. Nie jest w stanie dać od siebie więcej, więc woli wycofać się z relacji. Stworzenie z nim relacji może być bardzo trudne, a dla wielu osób wręcz niemożliwe.

Udostępnij: