Niedojrzałych mężczyzn możemy spotkać dość często, a wiek nie ma nic do rzeczy; zdarzają się niedojrzali (jak również dojrzali) dwudziestolatkowie, ale również czterdziestolatkowie. Niejeden młody mężczyzna jest bardziej dojrzały emocjonalnie niż jego ojciec, niestety częściej spotykamy przeciwieństwo dojrzałych, pewnych swoich działań mężczyzn. Poniżej przedstawiamy zestawienie kilku zachowań i cech spotykanych u partnerów, które wskazują na brak dojrzałości emocjonalnej.

Nie potrafi powiedzieć „przepraszam”

Każdemu zdarzają się błędy, niewłaściwe zachowania – nikt nie jest idealny. Jednak najważniejszym jest potrafić przyznać się do błędu i powiedzieć „przepraszam”. Jeśli Twój partner ewidentnie zrobił coś niewłaściwego, zranił a słowo „przepraszam” nie przechodzi mu przez gardło – to nie jest dobry znak. Tacy mężczyźni myślą, że każdy zapomni o sprawie i wszystko obejdzie się bez echa, jednak to tylko zachęca do dalszych niewłaściwych zachowań.

Sprawdza granice i cierpliwość

Niedojrzały emocjonalnie facet lubi sprawdzać granice zarówno w słowach, jak i czynach, czekając na Twoją reakcję. Przypomina to zachowanie zbuntowanego nastolatka, który robi coś mimo że wie, że to głupie i pozbawione sensu. Nie są gotowi na poważne, dłuższe relacje a spędzanie z nimi życia może być na ten moment zbyt ciężkie.

Bawi się w gierki

Testowanie uczuć kobiety jest drogą na dowartościowanie się słabego, niedojrzałego partnera. Zachowaniem przypomina duże dziecko robiące różne głupoty i przyglądanie się, jaka kara od mamy go spotka. Nieliczenie się z uczuciami drugiej osoby, bycie egoistą – to jego zachowania. Taka relacja pozbawia radości ze związku, poczucia stabilności i możliwości spotkania kogoś dojrzalszego, odpowiedniejszego dla Ciebie.

Boi się zrobić kolejny krok

Jeśli komuś naprawdę zależy na trwałej znajomości, w odpowiednim czasie jest w stanie zrobić kolejny krok. Ciągłe czekanie na Twoje inicjatywy i poleganie na tylko Twoim zaangażowaniu to niezbyt dobre sygnały. Już na początku znajomości widać, czy druga osoba jest zainteresowana, czy chce równie bardzo jak Ty kontynuować znajomość i jej zależy. Czasami lepiej dać spokój z facetami, którzy sami nie wiedzą, czego chcą.

Natalia Brutkowska

 

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img