Wyznanie miłości to przełomowy moment w każdej relacji. Słowa „kocham Cię” niosą za sobą poważną deklarację, obietnicę i nadzieję na wspólną przyszłość. Zanim je komuś powiesz, zastanów się, czy jesteś na to gotowy. Odpowiedz sobie na pytania, które pozwolą Ci to sprawdzić.

Zanim wyznasz komuś miłość…

Odpowiedz sobie na kilka pytań, które pozwolą Ci sprawdzić, czy jesteś gotowy na wyznanie miłości. Nie rzucaj tych słów na wiatr, są zbyt cenne by mówić je nieodpowiedniej osobie lub w niewłaściwym momencie…

Czy jest Twoim przyjacielem?

Czy osoba z która jesteś w związku oprócz tego ze jest Twoim ukochanym, jest także Twoim przyjacielem? Czy możecie rozmawiać o wszystkim, nie macie przed sobą tajemnic i czujesz, że on jest Twoją bratnią duszą?

Czy czujesz się kochana?

Czy w tym związku czujesz się kochana, szczęśliwa i spełniona? Czy partner okazuje Ci uczucia, jest czuły, troskliwy i wiesz, że mu na Tobie zależy? Spełnia Twoje potrzeby emocjonalne i zawsze jest przy Tobie, gdy go potrzebujesz? Bardzo ważne jest to, żebyście dbali nawzajem o siebie i okazywali sobie miłość.

Czy jest dla Ciebie wsparciem?

Czy możesz niego liczyć i wiesz, że chce dla Ciebie jak najlepiej? Jeśli masz jakiś problem lub gorszy dzień, wiesz że jest osoba, do której możesz się z tym zwrócić. Niezależnie od tego, co by się nie działo, zawsze możesz liczyć na jego pomoc. Nie zostawi Cię samej w potrzebie: przytuli, pocieszy, doradzi i zmotywuje do działania. Wspiera Cię w każdej sytuacji. Nie krytykuje, ani nie wyśmiewa Twoich pomysłów i planów.

Czy zgadzacie się w ważnych sprawach?

Czy macie podobne zdanie w ważnych życiowych kwestiach? Macie podobne zdanie w istotnych sprawach dotyczących wspólnego życia, pracy, obowiązków domowych, posiadania dzieci. Oboje traktujecie swoją relację poważnie, a nie jak krótkoterminową przygodę.

Czy stawiacie wspólnie czoła problemom?

W razie pojawienia się problemów i trudności, stawiacie im wspólnie czoła. Problemy rozwiązujecie na bieżąco, nie tłumicie negatywnych emocji. Razem rozwiązujecie konflikty, potraficie się dogadać i pogodzić mimo różnicy zdań. Wasza komunikacja opiera się na otwartości i szczerości. Wspieracie się i jesteście dla siebie oparciem, potraficie dojść do porozumienia w ważnych kwestiach. Idziecie przez życie razem i jesteście razem w dobrych i złych chwilach.

Czy planujecie wspólną przyszłość?

Wiecie, że chcecie spędzić ze sobą przyszłość. Często o tym rozmawiacie i planujecie jak będzie wyglądało wasze wspólne życie. Nie wyobrażasz sobie życia bez osoby, którą masz u swego boku. Po prostu czujesz, że to ten jedyny.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img