Choć kłótnie i spory zdarzają się w każdym związku, u Was dochodzi do nich wyjątkowo często. Od pewnego czasu nie potraficie dojść do porozumienia w żadnej kwestii. Nie dogadujecie się zarówno w drobnych, jak i poważnych sprawach. Nie potraficie znaleźć kompromisu ani się pogodzić. Sprawdź jak to naprawić, by Wasza relacja stała się lepsza!

Te problemy występują w każdym związku

Problemy komunikacyjne zdarzają się w każdej relacji. Brak komunikowania swoich potrzeb, niemówienie o emocjach, krytykowanie, obrażanie się, milczenie, może powodować wiele problemów. Dowiedz się jak polepszyć sposób komunikacji z partnerem i co zrobić, aby Wasz związek się poprawił.

Jak naprawić błędy w komunikacji?

Mów o tym co czujesz

Naucz się zauważać, akceptować i otwarcie wyrażać swoje emocje. Przestań je tłumić i wypierać, ponieważ to doprowadzi do kumulowania się negatywnych uczuć i prędzej czy później zakończy niekontrolowanym wybuchem. Wyrażaj swoje uczucia bezpośrednio i od razu. Nie czekaj aż sytuacja się pogorszy i ciężej będzie ją naprawić.

Komunikuj swoje potrzeby

Pamiętaj, że nikt nie potrafi czytać w myślach i odgadywać niewypowiedzianych intencji drugiej osoby. Dlatego otwarcie komunikuj swoje potrzeby. Mów o tym, czego chcesz i potrzebujesz. Nie licz na to, że partner się tego sam domyśli, ponieważ na pewno tak się nie stanie, a Ty niepotrzebnie się zdenerwujesz.

Aktywnie słuchaj partnera

Nie unieważniaj emocji i uczuć partnera. Zastosuj aktywne słuchanie, odzwierciedlaj jego uczucia i okaż zrozumienie. Zamiast komunikatu „Nie przesadzaj, to nic takiego, powiedz: „Rozumiem, że to Cię zdenerwowało”.

Wyrażaj uczucia do partnera

Mów ukochanej osobie, że ją kochasz. Nie bój się, że przez częste powtarzanie, te słowa stracą moc. Stanie się wręcz przeciwnie. Codziennie zapewniaj ukochaną osobę o swoim uczuciu i miłości. To sprawi, że Wasza relacja będzie szczęśliwa i trwała.

Naucz się przepraszać i wybaczać

Naucz się przepraszać, a jeśli zawiniłeś przyznaj się do błędu. Bierz odpowiedzialność za swoje słowa i czyny, nie zrzucaj winy na innych. Słowo przepraszam pozwoli wzmocnić szczerość, zaufanie i naprawić popełnione błędy. Jeśli to Ciebie zraniono i skrzywdzono, postaraj się szczerze wybaczyć i dać partnerowi drugą szansę. Nie wypominaj dawnych krzywd i urazów, nie rozpamiętuj przeszłości. Tylko w ten sposób będziesz w stanie naprawić, to co się między Wami zepsuło.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img