Nikt z nas nie jest idealny, ale pewne nawyki drugiej połówki, niesamowicie nas irytują i doprowadzają wprost do szału. Dowiedz się, na jakie zachowania mężczyzn najczęściej skarżą się kobiety.

Na jakie zachowania mężczyzn najczęściej skarżą się kobiety?

Nie mówi nic miłego

Niektórzy mężczyźni mają problem z otwartym wyrażeniem swoich emocji. Nie potrafią mówić miłych rzeczy i komplementów, dawać wsparcia i pochwał, trudno im mówić o swoich uczuciach. Być może takie zachowanie wynieśli już z dzieciństwa, gdy powtarzało im się że mówienie o emocjach i uczuciach jest niemęskie. Takie zachowanie może wynikać z ich charakteru i sposobu działania.

Jak możesz to zmienić?

Mów głośno partnerowi o tym, co chciałabyś usłyszeć. Gdy ktoś inny Cię chwali w jego obecności, powiedz mu, że przyjemnie byłoby usłyszeć podobne słowa od niego, ponieważ wtedy sprawiłyby Ci jeszcze więcej radości.. Podkreślaj, jak to dobrze usłyszeć miłe słowa i jak ważne są dla Ciebie pochwały, komplementy i werbalne okazywanie wsparcia.

Nie ma dla Ciebie czasu

Choć każdy z nas jest zapracowany i ma masę obowiązków, bardzo ważne jest to, żebyśmy znaleźli dla siebie trochę czasu. Jeśli partner nie chce spędzać z Tobą wolnych chwil, znajduje wymówki, nie poświęca Ci uwagi, rzadko dzwoni, pisze i proponuje spotkania- to źle wróży.

Jak możesz to zmienić?

Nawet jeśli Wasze zainteresowania i sposoby spędzania wolnego czasu bardzo się różnią, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby raz na jakiś czas zrobić coś wspólnie. Zaproponuj kompromis: „Ty w sobotę spotkasz się z kolegami, ale w niedziele razem wybierzemy się do kina”. Szukaj rozwiązań, które zadowolą obie strony. Nie gódź się na to by być odstawianą na dalszy plan, pamiętaj że jesteś ważna i Twoje potrzeby i oczekiwania liczą się tak samo, jak jego!

Nie jest pomocny

Twój partner nie rwie się do pomocy i nie chce uczestniczyć w domowych obowiązkach. O wszystko musisz go przez długi czas prosić, przypominać, a nawet wymuszać.

Jak możesz to zmienić?

Przede wszystkim nie wyręczaj go w jego obowiązkach. Jeśli przyzwyczai się do tego, że i tak coś za niego zrobisz, tym bardziej nie będzie rwał się do pomocy. Nie miej do niego pretensji i nie urządzaj awantur, ponieważ nie doprowadzą one do trwałej zmiany zachowania. Wystarczy, że poprosisz go o zrobienie czegoś w konkretnym terminie, przedstawisz plan działania i gdy nadejdzie termin, zaczniesz wykonywać swoją część pracy. Po wszystkim docenisz wykonaną pracę i wyrazisz to w formie podziękowania lub uznania. Pamiętaj, komplementy i pochwały wzmacniają zachowanie którego dotyczą. Dlatego w przyszłości partner będzie chętniej pomagał.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img