Kryzysy w związku mają różne oblicza i etapy. Najczęściej problemy narastają przez lata, nie dostrzegamy ich lub świadomie ignorujemy symptomy, że dzieje się coś złego. Kiedy dochodzi do eskalacji – jest już za późno. Dlatego warto być czujnym i dostrzegać niebezpieczeństwa zagrażające miłości, aby móc się im przeciwstawić i żyć w szczęśliwym związku. Oto 5 oznak kryzysu związku.

Brak komunikacji

To fakt, że mężczyźni są mniej rozmowni nie lubią aż tak chętnie jak kobiety, otwierać się w rozmowie. Kobiety z kolei często dzielą się swymi przemyśleniami i tajemnicami z przyjaciółkami. Nie ma w tym nic złego, dopóki nie okaże się, że utkwiliście z drugą osobą w kręgu milczenia. Partner zmienił zachowanie, unika rozmów na temat uczuć, czujesz, że się od siebie oddalacie. Oznacza to czas na poważną rozmowę.

Brak wsparcia

Codzienność nie jawi się w różowych barwach. Poza pracą jest jeszcze dbanie o dom, pranie, sprzątanie, robienie zakupów, gotowanie, odrabianie z dziećmi zadań domowych… To wszystko wymaga energii i czasu. Jeśli jedna ze stron jest mocno obarczona codziennością, a druga nie daje wsparcia i w dodatku ma czas na swoje hobby – kryzys murowany. Takie problem pogłębia się latami. Jeśli na początku nie ustalimy zasad i nie damy do zrozumienia, że taka sytuacja jest nie do przyjęcia, możemy mieć duży problem. Partnerstwo polega właśnie na tym, by dzielić się nie tylko miłością, ale również obowiązkami.

Słabnący szacunek

Krytykowanie, pretensje, wypominanie a nawet poniżanie – to oznaki słabnącego szacunku. Jeśli ukochany lub ukochana rani Cię, warto poszukać przyczyn takiego zachowania. Brak szacunku do partnera to sygnał, że nadchodzi kryzys. Czas na szczerą rozmowę.

Odejście od wspólnych rytuałów

Szczęśliwa para lubi ze sobą przebywać i spędzać razem czas. Codzienność, praca, obowiązki sprawiają, że możemy się od siebie oddalić. Jeśli zauważymy, że brakuje nam wspólnych posiłków, spacerów, wyjść do kina, a czasem nawet zwyczajnych rozmów i wspomnień – należy przyjrzeć się sytuacji. Wspólne rytuały umacniają związek. Warto się postarać i zorganizować wypad za miasto, czy romantyczną kolację raz w tygodniu…

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img