Zazwyczaj zanim dwoje zakochanych w sobie osób wyląduje przed ołtarzem, najpierw przez długi czas randkuje. Poznaj zalety i wady długiego spotykania się.

Wiele par przez długi czas żyje razem przed ślubem. Długie randkowanie jest obecnie coraz bardziej powszechne, a młodzi ludzie chętniej wybierają bycie w niesformalizowanych związkach. Dzieje się tak z wielu różnych powodów: chcą się lepiej poznać, sprawdzić jak się dogadują, czy dobrze im się razem mieszka, a czasem po prostu nie są gotowi na kolejny krok. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i wad- poznaj je i sprawdź, co jest lepsze dla związku!

Zalety długiego randkowania

Akceptacja i zrozumienie

Takie osoby znają się na wylot i rozumieją bez słów. Zazwyczaj poza tym, że są swoimi miłosnymi partnerami, są także najlepszymi przyjaciółmi. Spędzają ze sobą mnóstwo czasu, mogą porozmawiać na każdy temat, akceptują się bez zastrzeżeń, nie mają przed sobą tajemnic ani sekretów.

Silna więź

Partnerzy, którzy randkują ze sobą od długiego czasu, są ze sobą silnie związani. Ufają sobie i czują się przy sobie bezpieczne. Wiedzą, że mogą na sobie polegać, wspierają się w każdej sytuacji i są ze sobą zarówno w dobrych, jak i złych chwilach. Emocjonalna więź między nimi jest mocna i głęboka.

Miłość do siebie

Często osoby, które pozostają w niesformalizowanych związkach, bardzo cenią sobie niezależność i wolność. Chcą mieć swoją przestrzeń i odrobinę prywatności, z tego powodu nie wyobrażają sobie dzielenia wszystkiego z partnerem. Długie randkowanie pozwala im na znalezienie czasu dla siebie, rozwój swoich pasji i zainteresowań. Partner jest ich uzupełnieniem, a nie jedynym źródłem szczęścia.

Wady długiego randkowania

Niechęć do zmian

Osoby, które są w nieformalnym związku mogą odczuwać niechęć do zmian i przeniesienia relacji na kolejny poziom. Uważają, że jest im ze sobą na tyle dobrze, że nie warto tego zmieniać. To sprawia, że w pewnym momencie ich związek przestaje się rozwijać.

Różne cele

To może doprowadzić do niezgody miedzy partnerami. Zwłaszcza w sytuacji, gdy jedno z nich chce czegoś więcej, marzy o założeniu rodziny, posiadaniu dzieci, wspólnego domu, a drugie nie chce niczego zmieniać.

Rozpad relacji

Często różne cele i odmienne wizje przyszłości prowadzą do rozpadu długoletniej i wydawałoby się, że szczęśliwej relacji.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img