9 zachowań partnera, których nie warto tolerować

Związek to sztuka kompromisów, a każda relacja wymaga pewnych poświęceń. Jednak istnieją pewne zachowania, których nie powinniśmy tolerować u drugiej połówki. Jeśli zauważasz je u partnera, lepiej uważaj- to może zniszczyć Waszą relację!

  Ogranicza Twoją wolność

  Partner ogranicza Twoją wolność, niezależność i możliwość decydowania o sobie. Decyduje o wielu sprawach, ustala z kim masz się spotykać, jak ubierać i co robić w wolnym czasie. Dodatkowo przez niego zaniedbujesz bliskich, swoje zajęcia i zainteresowania.

  Nie liczy się z Tobą

  Partner nie liczy się z Twoimi uczuciami, emocjami i zdaniem. Nie bierze pod uwagę Twoich opinii, liczy się tylko to, co on ma do powiedzenia. To nie jest partnerstwo!

  Nie docenia Cię

  On nie docenia tego, ile robisz dla związku. Nie zauważa Twojego wkładu w codzienność. Nie mówimy o tym, że powinien nosić Cię na rękach, ale dobre słowo i komplement na pewno się przydadzą.

  Nie wspiera Cię

  Nie potrafi i nie chce udzielać wsparcia, pocieszać, ani doradzać. Być może wewnętrznie cieszą go Twoje niepowodzenia i porażki. Bywa zazdrosny i zawistny, gdy coś Ci się udaje lub odnosić sukces.

  Wciąż narzeka

  Twój partner wciąż jest niezadowolony i na wszystko narzeka. Jego negatywne nastawienie do świata i ludzi może być zaraźliwe. Przez to sama czujesz się przygnębiona, smutna i osłabiona.

  Krytykuje Cię i obraża

  Pod pozorem szczerości i udzielania dobrych rad, stale Cię krytykuje, ocenia i obraża. Nie podoba mu się to, jaka jesteś i nie potrafi Cię w pełni zaakceptować. To prowadzi do tego, że chce Cię zmienić na siłę, nawet wbrew Twojej woli.

  Nie akceptuje Cię

  On nie akceptuje tego jaka jesteś. Chcę Cię na siłę zmienić i sobie podporządkować. Zależy mu nad tym, żeby Cię kontrolować i mieć nad Tobą władzę.

  Nie jesteś dla niego ważna

  On jest zapatrzonym w siebie egoistą, który zawsze stawia się na pierwszym miejscu. W Waszym związku nie ma równowagi pomiędzy braniem i dawaniem. Myśli wyłącznie o sobie, Ty nie jesteś dla niego priorytetem.

  Uzależnia Cię od siebie

  Z biegiem czasu on coraz bardziej uzależnia Cię od siebie. Zauważasz, że spędzacie czas głównie we dwoje, on odcina Cię od bliskich. Nie potrafisz sobie wyobrazić, jak mogłabyś bez niego funkcjonować. Powoli zatracasz siebie i przestajesz być niezależna i samodzielną kobietą.

  Udostępnij: