Rozstaliście się, ale wciąż nie możesz przestać myśleć o byłym? Tęsknisz, a Twoje uczucia wciąż są żywe? Czujesz, że wciąż go kochasz i chcesz do niego wrócić? Sprawdź, czy warto po raz kolejny wchodzić w ten sam związek. Poznaj zalety i wady powrotu do eks!

Zacznij od tego

Przede wszystkim zastanów się, dlaczego w ogóle zdecydowaliście się na rozstanie. Przeanalizuj to, jak Wasza relacja wyglądała w rzeczywistości i z jakiego powodu Wasze drogi się rozeszły. Jeśli popełniłaś błąd, nie bój się do niego przyznać i przeprosić. Jeśli rozstanie wynikało to z błahych i nieistotnych przyczyn, może warto się pogodzić i do siebie wrócić.

Ale jeżeli w Waszym związku pojawiały się takie problemy jak agresja, przemoc, uzależnienia, czy zdrady, dawanie sobie drugiej szansy nie jest najlepszym pomysłem.

Kiedy warto wrócić do byłego?

Rozstanie to był błąd…

Zdaliście sobie sprawę z tego, że rozstanie było błędem. Zrobiliście to pod wpływem emocji i w stanie dużego wzburzenia. Gdy już ochłonęliście i ponownie przemyśleliście sprawę, doszliście do wniosku, że rozstanie było niepotrzebne.

Nie możecie przestać o sobie myśleć

Mimo tego, że od rozstania upłynął już jakiś czas, wciąż o sobie myślicie. Szukacie kontaktu, inicjujecie rozmowy i spotkania. Gdy widzisz byłego partnera to czujesz, że serce bije Ci mocniej i zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje uczucia nie wygasły.

Tęsknicie za sobą

Ciągle tęsknisz i nie potrafisz zapomnieć o tym, co między Wami było. Rozpamiętujesz przeszłość i nie potrafisz się od niej uwolnić. Ciągle wracasz myślami do byłego partnera i Waszego związku. Choć wydawałoby się, że poszłaś naprzód, wciąż porównujesz nowe relacje do tej poprzedniej.

Wiele Was łączy

Wciąż wiele Was łączy. Macie wiele wspólnych tematów, pasji i zainteresowań. Może macie wspólne zobowiązania, jak dzieci, kredyt, dom, które jeszcze bardziej Was do siebie zbliżają. Więcej spraw Was łączy, niż dzieli, nie tak łatwo o tym zapomnieć.

Chcecie dać sobie drugą szansę

Jeśli oboje chcecie dać sobie drugą szansę i ponownie spróbować, warto to zrobić. Porozmawiajcie o tym, co do siebie czujecie i czy obydwoje chcecie kontynuować ten związek. Czy macie wobec siebie takie same plany i oboje traktujecie Waszą relację poważnie. Jeśli jedno z Was nie chce wracać, nic na siłę. Pamiętaj, że nie możesz nikogo zmusić do miłości…

Żałujecie rozstania

Choć się rozstaliście się, to po czasie oboje tego żałujecie i chcecie odbudować dawne relacje. Jeśli wciąż się kochacie i chcecie wszystko naprawić, nie ma na co czekać, trzeba zacząć działać!

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img