W dzisiejszych czasach wiele osób jest wprost uzależnionych od telefonów komórkowych. Stale przeglądają treści, powiadomienia i wiadomości i w ogóle nie zwracają uwagi na to, co dzieje się na zewnątrz. Czasem te zachowania są tak silne, że wręcz mogą zepsuć relacje z partnerem.

Jak telefon komórkowy może zepsuć związek?

Jeśli jedno z Was przejawia takie zachowania, nie jest dobrze! Silnie uzależnienie od telefonu może negatywnie wpłynąć na związek. Sprawdź, co może źle wróżyć Waszej relacji.

Zawsze nosisz przy sobie telefon

Cały czas nosisz telefon przy sobie i nie odkładasz go nawet na chwilę. Takie zachowanie może wydawać się partnerowi podejrzane. Może pomyśleć, że coś przed nim ukrywasz i nie jesteś do końca szczery. To może powodować wzrost napięcia, tworzenie się konfliktów i problemy z zaufaniem.

Ciągle z kimś piszesz

To bardzo niegrzeczne, zwłaszcza jeśli jesteś w trakcie rozmowy na żywo z partnerem. Jeśli nie jesteś w stanie oderwać wzroku od telefonu i skupić się na partnerze podczas rozmowy, to znak, że wcale nie masz ochoty na nawiązanie kontaktu. Druga osoba na pewno źle się z tym czuje!

Śmiejesz się do telefonu… i nie chcesz powiedzieć dlaczego

W takiej sytuacji w głowie Twojego partnera mogą kłębić się różne myśli. Twoja połówka może poczuć się niezręcznie, albo uznać, że ją odsuwasz i odrzucasz. Dziel się z partnerem, tym co Cię bawi. Badania potwierdzają, że pary który się razem śmieją, tworzą bardziej stabilne i dłuższe związki.

Używasz za dużo emotikon

O wiele łatwiej jest Ci używać emotikon, niż wyrażać emocje za pomocą słów? Uważaj! Naukowcy potwierdzają, że osoby które używają mnóstwo emotikon w każdym wysyłanym tekście, mogą mieć spory problem z werbalną komunikacją. Pamiętaj, że cyfrowe rozmowy nie zastąpią więzi budowanej w realnym życiu.

Telefon odrywa Cię od innych zajęć

Używasz telefonu praktycznie przez cały czas, zarówno podczas pracy, jak i w czasie wolnym. Spoglądasz na ekran telefonu od razu po przebudzeniu i to ostatnie co robisz przed pójściem spać. Jesteś tak zaabsorbowana tym, co dzieje się w wirtualnym świecie, że nie zwracasz uwagi na nic innego. To odrywa Cię od innych zajęć i sprawia, że ciągle jesteś nieobecna. Uważaj, stąd już o krok do uzależnienia!

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img