Czy istnieje uniwersalna recepta na stworzenie szczęśliwego i trwałego związku? Niestety nie… ale jak się okazuje, jest pewien czynnik, który może pomóc zbudować udaną relację!

Ten czynnik jest najważniejszy w budowaniu związku

Eksperci od związków są jednogłośni: nie ma uniwersalnej recepty na stworzenie szczęśliwego związku. Istnieje jednak pewien czynnik, który pomoże zbudować udaną i trwałą relację. Psychologowie uważają, że samoakceptacja ma ogromne znaczenie w stworzeniu i utrzymaniu szczęśliwej relacji. Zatem, aby stworzyć udany związek, najpierw trzeba lubić samego siebie!

Najpierw polub samego siebie!

Samoakceptacja jest podstawą stworzenia udanego związku. Jeśli mamy pozytywne zdanie o sobie, to nie potrzebujemy drugiej osoby, która stale będzie to potwierdzać. Poczucie własnej wartości, umiejętność akceptowania swoich wad i zalet sprawi, że będziemy w stanie zbudować związek oparty na równowadze. Ten czynnik pomoże zbudować szczęśliwą i trwałą relację!

Co jeszcze pomoże zbudować szczęśliwy związek?

Spędzajcie czas razem

Spędzanie czasu razem i posiadanie wspólnych pasji i zainteresowań, zbliża do siebie ludzi. To buduje więzi między Wami i umacnia Waszą relację. Postarajcie się czasem spędzać wolne chwile tylko we dwoje. Romantyczna kolacja, wyjście do kina, czy na długi spacer, pozwoli Wam nacieszyć się obecnością partnera i pobyć z nim blisko.

Rozmawiajcie ze sobą

Rozmawiajcie ze sobą jak najwięcej. Otwarcie mówcie sobie o tym, co się dzieje. Co was boli, smuci, denerwuje, rozczarowuje. Mówcie co czujecie, jakie emocje Wami targają i co myślicie. Pamiętajcie, że druga osoba nie potrafi czytać w myślach, wy również nie próbujcie zgadywać cudzych intencji. Nie tłum swoich uczuć i emocji. Jeśli coś Ci nie pasuje, mów o tym wprost.

Okazujcie sobie uczucia

Wyznawajcie sobie miłość, okazujcie sobie uczucia, całujcie się, przytulajcie i dotykajcie jak najczęściej. To wszystko pomoże w budowaniu bliskości i sprawi, że tworzymy mocniejszą więź z partnerem. Dotyk sprawia, że w naszym organizmie wydzielają się hormony szczęścia (serotonina) i przywiązania (oksytocyna). To rozładowuje napięcie, uspokaja i koi nerwy, na dodatek poprawia humor, wpływa na dobry nastrój i samopoczucie.

Dbajcie o namiętność

Nad każdym związkiem trzeba pracować. Po wielu latach razem, ogień w relacji może zacząć przygasać. Dlatego tak ważne jest, aby cały czas go podsycać. Nie zapominajcie o podgrzewaniu atmosfery w sypialni i dbaniu o namiętność między wami. To wpływa na budowanie bliskości oraz intymności w związku.

Cieszcie się tym, co macie

Nauczcie się doceniać to, co macie i cieszyć drobnymi rzeczami. Nie odkładajcie planów i marzeń na później, realizujcie je od razu. Nie czekajcie, aż cos się zdarzy w przyszłości. Zacznijcie żyć tu i teraz. Dzięki temu będziecie mogli czerpać z życia garściami i być bardziej zadowoleni z otaczającej Was rzeczywistości.

Nie dajcie się rutynie

Dbajcie o Waszą codzienność, aby nie wkradła się w nią nuda i rutyna. Od czasu do czasu zróbcie coś spontanicznego i szalonego. Zaskakujcie si , bądźcie pomysłowi i kreatywni. Druga połówka na pewno doceni zaangażowanie.

Nie porównujcie się do innych

Każdy związek jest inny, więc nie porównuj swojej relacji do innych ludzi. Porównywanie swojego partnera do kogoś innego sprawia, że może wypaść gorzej, a jego notowania w naszych oczach spadną. Zawsze znajdzie się ktoś, kto jest lepszy pod pewnymi względami. Takie porównania nie przynoszą niczego dobrego i nie mają sensu. Mogą wywołać jedynie zazdrość i zawiść, być źródłem stresu i konfliktów.

Nie kłóćcie się o drobiazgi

Choć statystyki mówią, że przeciętne pary kłócą się ponad 300 razy w roku i to najczęściej o drobiazgi, postaraj się unikać takich sporów! Częste kłótnie i awantury niszczą relację. Ciche dni i fochy, zamiast szczerej i otwartej rozmowy, to najgorsze na co można się zdecydować. Konflikty i nieporozumienia rozwiązujcie na bieżąco, bez kłótni i krzyków.

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img