Mając za sobą kilka mniej udanych relacji spoglądamy na inne pary, które są ze sobą wiele lat i wyglądają na bardzo szczęśliwych. Oboje zakochani, zaangażowani, właściwie jakby poznali się wczoraj. Jak to jest, że wciąż są razem i jest coraz lepiej? Jaka jest tajemnica udanych związków? Jest wiele małych i dużych rzeczy, które wszystkie razem dobrze wpływają na długą i udaną relację.  Przedstawiamy 5 wymiarów niekończącej się miłości.

Myślimy o sobie, kiedy nie jesteśmy razem

Drobny gest w ciągu nawet ciężkiego dnia w pracy. Zwykła wiadomość z podziękowaniem za drugie śniadanie, czy miła emotka - taka wiadomość ucieszyłaby nas, tak samo jak sprawia radość partnerowi. Dbajmy o małe rzeczy.

Wspominamy pierwsze spotkania

Z pewnością pamiętacie dni, kiedy byliście na pierwszej randce. Być może nie oczekiwaliście wiele od tego spotkania, a po kilku godzinach spędzonych razem nie przestawaliście o sobie myśleć. Wspominanie początków zawsze jest niesamowite, towarzyszą nam miłe uczucia. Ponadto przypominamy sobie, że poznawaliśmy właśnie tę osobę, która siedzi obok nas.

Wyrażamy uczucia nie tylko słowami

Dotknięcie dłoni, pogłaskanie po plecach czy szybki buziak są bardziej znaczące, niż może się nam wydawać. Bez tego nawet największe zakochanie może zgasnąć. Dbanie o relację w ten prosty sposób nie jest pracochłonne, a przynosi efekty.

Chcemy wiedzieć, co on lub ona robi

Pytanie drugiej osoby o to, gdzie jest i kiedy wróci nie zawsze jest przepytywaniem lub dziwnymi podejrzeniami. Czasami po prostu się martwimy o siebie, co jest zupełnie normalne. Oczywiście chorobliwe kontrolowanie drugiej osoby nie jest wskazane, bo musimy mieć do siebie zaufanie. Nie mniej jednak jeśli się niepokoimy, mamy prawo zapytać, a nawet powinno być to dobrze odebrane.

Spędzamy razem czas

Być może brzmi banalnie, ale to stopniowe oddalanie się od siebie robi nam krzywdę. Każda para z wieloletnim stażem przyzna, że wspólnego czasu było coraz mniej. Po kilku latach związku zdecydowana większość par robi coraz więcej rzeczy osobno, a jak się przyjrzymy, to wiele z nich można robić razem. Każdy ma potrzebę bycia osobno, ale nie może ona dominować nad całym związkiem. Dobrze jest wyrobić sobie nawyk robienia różnych rzeczy wspólnie. Wtedy będzie to naturalne, a w konsekwencji umocni i utrzyma nasz związek.

NB

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img