Jeśli na swej drodze spotkałaś narcyza lub jesteś z nim w bliskiej relacji, warto wiedzieć, jak z nim rozmawiać i się przy nim zachowywać, aby nie zamienił Twojego życia w piekło. Tych rzeczy nigdy przy nim nie rób!

Kim jest narcyz?

Narcyz jest zakochany w sobie, egocentryczny i próżny. Jest bezkrytyczny i przekonany o własnej wyjątkowości i ogromnych potencjale oraz możliwościach. Tak bardzo skoncentrowany na sobie, że nie zauważa innych. Oczekuje, że inne osoby będą go wielbić i się podporządkowywać. Nie waha się kłamać i wykorzystywać ludzi do własnych celów.

Jak wygląda związek z narcyzem?

I choć początki związku z narcyzem są magiczne, jesteś nim oczarowana i nie możesz oprzeć się jego urokowi… To wkrótce zauważasz, że obdarzasz uczuciem kogoś, kto w ogóle tego nie odwzajemnia. Co gorsza kontroluje Cię i Tobą manipuluje….

Lepiej unikaj takich mężczyzn, jeśli nie chcesz cierpieć. Lecz jeśli jesteś z nim w bliskiej relacji, dowiedz się jak z nim rozmawiać i się zachowywać, aby nie zamienił Twojego życia w piekło. Tych rzeczy nigdy przy nim nie rób!

Tych rzeczy nigdy nie rób przy narcyzie

Nie ulegaj jego czarowi

Początki związku z narcyzem są magiczne, przez co łatwo możesz ulec jego czarowi. Zwłaszcza, że on robi wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Dopiero później na jaw wychodzi jego prawdziwa natura. Nie ulegaj jego iluzji!

Nie oczekuj empatii i zrozumienia

Narcyz jest zakochany w sobie, egoistyczny i tak bardzo skoncentrowany na sobie, że nie zauważa innych. Nie oczekuj od niego zrozumienia, współczucia, ani empatii. Jego poczucie wyższości sprawia, że innych postrzega jako gorszych i niegodnych szacunku.

Nie zgadzaj się na to zachowanie

Ludzie którzy przebywają blisko narcyza, mogą się zmęczyć lub przywyknąć do jego zachowań. W pewnym momencie przestają zauważać jego prawdziwą naturę lub dla świętego spokoju odpuszczają. Nie wpadaj w błędne koło. Zwodzenie, manipulowanie i wykorzystywanie innych jest niezdrowe i nikt nie powinien się na to godzić.

Nie oczekuj, że się zmieni

Tacy ludzie rzadko się zmieniają, bo jest im ze sobą dobrze! Są przyzwyczajeni do tego, ze inni im ulegają i idą na ustępstwa, a oni z łatwością nimi manipulują i wykorzystują ich do własnych celów. Nie oczekuj, że po spotkaniu z Tobą narcyz tak po prostu się zmieni…

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img