Naukowcy potwierdzają, że kontakt fizyczny, pocałunki, przytulanie, ale też miłe słowa i gesty, korzystnie wpływają na związek. Okazywanie czułości jest bardzo ważne, nie tylko dla miłosnej relacji, ale też dla osobistego szczęścia, dobrego samopoczucia i nastroju. Poznaj sprawdzone sposoby na okazywanie czułości swojemu partnerowi!

6 sprawdzonych sposobów na okazywanie sobie czułości w związku

Wydawałoby się, że każdy wie, jak okazywać sobie czułość w związku. Jednak wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. W miarę upływu czasu, zapominamy, że powinniśmy cały czas pracować nad relacją i pielęgnować uczucia. Przestajemy dbać o związek i się od siebie odsuwamy.

Poznaj sprawdzone sposoby na okazywanie sobie czułości w relacji, dzięki którym Wasz związek wejdzie na wyższy poziom.

Pieszczoty

Dotyk jest podstawą okazywania sobie czułości. Zatem całujcie się jak najczęściej! Pocałunki wprawią Was w dobry nastrój, wywołają pozytywne emocje i do siebie zbliżą. Nie zapominajcie o tym, żeby codziennie się przytulać. Przytulanie uwalnia oksytocynę- hormon miłości i serotoninę- hormon szczęścia. Uspokaja, koi nerwy i daje poczucie bezpieczeństwa. Uściski wpływają na umacnianie więzi i dobre samopoczucie.

Uczucia

Codziennie zapewniajcie ukochaną osobę o swoim uczuciu. Wyznawajcie sobie miłość i mówicie partnerowi, o tym co czujesz… Że kochasz, pragniesz, tęsknisz, cenisz, podziwiasz… Takie słowa nie tylko Was do siebie zbliżą, ale poprawią też Wasz nastrój i samopoczucie.

Namiętność

Rozpalcie ogień w sypialni i nie pozwólcie by namiętność między Wami wygasła. Jeśli w Waszej sypialni pojawiła się nuda, zacznijcie działać. Nie bójcie się eksperymentować, wprowadźcie do łóżka nieco nowości i fantazji. To sprawi, że między Wami na nowo zaiskrzy.

Obecność

Spędzajcie razem czas. Robienie wspólnych rzeczy zbliża do siebie ludzi. Odkryjcie pasje, które Was połączą. Wędrówki górskie, wyprawy rowerowe, kurs gotowania lub języka obcego? Wybór ofert jest szeroki, na pewno znajdziecie coś, co oboje polubicie! To Was do siebie ponownie zbliży i umocni więź między Wami.

Przestrzeń

W każdym związku partnerzy potrzebują nieco osobistej przestrzeni. Szanujcie swoją niezależność i odrębność. To bardzo ważne, by znaleźć trochę czasu tylko dla siebie. Czasem danie komuś przestrzeni i zrobienie miejsca dla jego emocji, uczuć i myśli również jest przejawem bliskości.

Rozmowy

Rozmawiajcie ze sobą jak najczęściej. Zarówno o codziennych, błahych sprawach, jak i poważnych kwestiach. Uważnie i aktywnie słuchaj, gdy partner o czymś Ci opowiada. Pozwól mu się wygadać, nie przerywaj, okaż zainteresowanie. Naucz się otwarcie i jasno mówić o swoich emocjach i uczuciach. Nie licz na to, że partner się czegoś domyśli lub odgadnie Twoje niewypowiedziane intencje, jeśli o nich nie powiesz. Nawet gdy się kłócicie, pamiętajcie o tym, że jesteście zespołem.

DZ

Udostępnij:

Sklep