Wiele par żyje w związkach na odległość. Statystyki pokazują, że aktualnie aż 11 milionów par na świecie deklaruje bycie w takiej relacji. Czy związek na odległość ma szansę przetrwać? Z jakimi problemami wiąże się taka relacja? Jak o nią dbać?

Czy związek na odległość ma sens?

Wydaje się, że związki na odległość są bardziej narażone na rozpad, niż relacje w których partnerzy widują się na co dzień lub ze sobą mieszkają. Brak codziennej bliskości,

intymności i tęsknota sprawiają, że takie związki mogą po prostu nie przetrwać próby czasu. Jednak w dobie Internetu i telefonów, tak naprawdę z łatwością można utrzymać i pielęgnować taką relację. Związki na odległość mają szanse na przetrwanie, jeżeli tylko partnerzy zadbają o istniejącą między nimi więź i łączącą ich miłość. Dowiedz się, jak to zrobić!

Jak zadbać o taką relację?

Jeśli jesteś w związku na odległość, k=skorzystaj ze sprawdzonych rad, które pomogą Ci wznieść relację na wyższy poziom.

  • Nawet jeśli nie macie na co dzień za dużo czasu, to starajcie się regularnie kontaktować. Rozmowy nie muszą być długie i poruszać poważnych tematów. Ważne, by być ze sobą stałym kontakcie i wiedzieć co się dzieje u drugiej osoby.

  • Kontaktujcie się ze sobą jak najczęściej. Postarajcie się porozmawiać ze sobą każdego dnia. Jeśli nie macie możliwości, żeby się usłyszeć, przynajmniej wysyłajcie sobie wiadomości.

  • Używajcie kamery podczas wideorozmów. Jak najczęściej rozmawiajcie w ten sposób, by widzieć się nawzajem.

  • Rozmawiajcie o waszej wspólnej przyszłości. Ustalcie plany odwiedzin, spotkań, zastanówcie się też, jak spędzicie czas, gdy już się spotkacie.

  • Dodajcie swojej relacji nieco pikanterii. Pomimo, że tworzycie związek na odległość, współczesna technologia pozwoli na spędzenie wspólnego gorącego wieczoru.

 

  • Odwiedzajcie się jak najczęściej. Zadbajcie o bliskość i intymność w Waszej relacji.

  • Bądźcie spontaniczni, postaracie się czasem wpaść do partnera z niezapowiedzianą wizytą.

 

  • Przede wszystkim pracujcie nad zaufaniem. W takich związkach ważne jest to, aby pozwolić drugiej osobie na trochę niezależności. Nie wolno przesadnie kontrolować partnera, warto nauczyć się panować nad zazdrością.

Związki na odległość- jak to z nimi jest?

Czasem związki na odległość wynikają z konieczności, a czasem ze świadomego wyboru partnerów. W obu przypadkach utrzymanie takiej relacji nie jest łatwym zadaniem i może wiązać się z wieloma wyzwaniami. Zastosuj się do powyższych rad, które pomogą Wam utrzymać relację, mimo dzielących Was kilometrów.

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img