Samotność we dwoje rani najbardziej. Gdy oddalamy się od ukochanej osoby i powstaje między nami mur nie do przebycia, czasem ciężko znaleźć powrotną drogę do siebie... Dowiedz się, jak ocalić związek, gdy samotność między partnerami się pogłębia?

Samotność we dwoje

Ogromna liczba ludzi czuje się samotna mimo tego, że są w miłosnych relacjach. Samotność może być pełna pretensji, agresji i wzajemnej wrogości lub objawiać się obojętnością i odsunięciem się od drugiej osoby. W obu tych przypadkach samotność we dwoje mocno rani i jest niezwykle bolesna…

Jak ocalić związek mimo pogłębiającej się samotności?

Rozmawiaj

Nie unikaj rozmów zarówno na błahe, jak i poważne tematy. Pamiętaj, że otwarta komunikacja jest podstawą udanego związku. Nie bój się mówić partnerowi o tym co czujesz, jakie masz potrzeby i oczekiwania. Szczere rozmowy na pewno pomogą dojść do porozumienia.

Słuchaj

Uważnie słuchaj tego, co ma do powiedzenia druga osoba, okazuj zainteresowanie, zauważaj, akceptuj uczucia i emocje partnera. Nie próbuj zgadywać cudzych myśli, czy intencji, nawet jeśli zdaje Ci się, że znasz partnera na wylot.

Wyrażaj uczucia

Nie licz na to, że druga osoba się domyśli, czego oczekujesz, jeśli nie powiesz o tym na głos. Pamiętaj, że partner nie potrafi czytać w Twoich myślach, więc otwarcie mów o tym, co leży Ci na sercu. Nie bój się wyrażać swoich uczuć, potrzeb i pragnień.

Nie wypieraj emocji

Zwróć uwagę na to, że niewypowiedziane żale i pretensje, kumulują się, a potem wybuchają w najmniej oczekiwanym momencie. Tłumienie i wypieranie negatywnych emocji, nie pomoże, a wręcz jeszcze bardziej zaszkodzi.

Kłóć się zdrowo

Nawet jeśli się kłócicie i nie dogadujecie, powstrzymaj się od krytyki, oceniania, oskarżania, zrzucania winy i odpowiedzialności na drugą osobę. Postaraj się opanować emocje, mówić spokojnie, zachować szacunek do drugiej osoby.

Szukaj porozumienia

Najważniejsze jest to, żebyście potrafili dojść do porozumienia i znaleźć rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Umiejętność porozumienia się pomimo różnicy zdań i popełnionych błędów, jest kluczem do pokonania kryzysu w związku.

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img