Porozmawiajcie o tym, zanim ze sobą zamieszkacie

Oto kilka ważnych kwestii, które koniecznie musicie przedyskutować, zanim ze sobą zamieszkacie. Dowiedz się, co warto omówić z partnerem, zanim zdecydujecie się na kolejny krok. To pozwoli Wam uniknąć wielu nieporozumień.

Decyzja o wspólnym mieszkaniu to poważny krok

Wspólne mieszkanie to prawdziwa próba dla związku. Taka decyzja to poważny krok dla Was obojga. Świadczy o tym, że chcecie dzielić ze sobą życie, nie tylko podczas romantycznych randek i wyjątkowych spotkań ale przede wszystkim w codziennej prozie.

Zanim do tego dojdzie, powinniście omówić kilka ważnych kwestii. Pomogą Wam lepiej przygotować się do wspólnego mieszkania, poznać swoje zdanie na różne sprawy, a także uniknąć potencjalnych problemów w przyszłości.

Omówicie te kwestie, zanim ze sobą zamieszkacie!

Określcie podstawy swojego związku

Na początku porozmawiajcie o tym, kim dla siebie jesteście, co do siebie czujecie, jakie macie plany na przyszłość. Określcie na czym opiera się Wasz związek i dlaczego tak naprawdę chcecie razem zamieszkać. Czy ta potrzeba wynika z serca, stoi za nią miłość i zaangażowanie, czy może raczej z poczucia obowiązku i presji?

Porozmawiajcie o finansach

Finanse w związku to temat, który może powodować wiele nieporozumień. Dlatego przed zamieszkaniem ze sobą warto ustalić, jak będzie wyglądał domowy budżet, w jaki sposób będziecie dzielić się opłatami i zakupami.. Dzięki temu uniknięcie nieporozumień w przyszłości. Zastanówcie się, czy będziecie robić opłaty naprzemiennie, czy założycie wspólne konto.

Podział domowych obowiązków

Już na początku wspólnego mieszkania, warto określić, w jaki sposób będziecie dzielić się domowymi obowiązkami. Czy będziecie sprzątać wspólnie, na zmianę, a może ustalicie grafik i podzielicie się pomieszczeniami lub określonymi czynnościami.

Radzenie sobie z kryzysami

Zwłaszcza na początku wspólnego mieszkania może pojawiać się wiele spięć. Będą wybuchać między Wami kłótnie o drobiazgi, nieporozumienia w związku z  denerwującymi nawykami partnera. To całkowicie naturalne, ponieważ oboje potrzebujecie czasu, żeby się dotrzeć i przystosować do nowej sytuacji.

Przed wspólnym mieszkaniem warto także wziąć pod uwagę, jak druga osoba zachowuje się w czasie kłótni, czy nie bywa agresywna, lub nie ma trudności z opanowywaniem emocji. Czy potrafi przeprosić i przyznać się do błędu. Takie kwestie są bardzo istotne, zanim zdecydujecie się na zamieszkanie ze sobą.

DZ

Udostępnij: