Tkwisz w toksycznym związku i nie potrafisz odejść? Sprawdź, dlaczego sobie to robisz!

Zdarza się, że tkwimy w toksycznej relacji, z której nie potrafimy odejść. Choć jesteśmy głęboko nieszczęśliwi, rozczarowani i coraz bardziej sfrustrowani, to coś powstrzymuje nas przed zakończeniem związku. Nie wiesz dlaczego tak się dzieje w Twoim przypadku? Sprawdź, dlaczego sobie to robisz!

  Tkwisz w toksycznym związku i nie potrafisz odejść? Sprawdź, dlaczego tak się dzieje:

  Boisz się samotności

  Uważasz, że lepiej być z kimkolwiek niż sama. Nie wiesz, jak sobie poradzić i żyć w pojedynkę. Czujesz się spełniona i szczęśliwa, tylko gdy z kimś jesteś. Przez to wybierasz niewłaściwych mężczyzn i wchodzisz w toksyczne relacje. To paradoks, ponieważ w takiej relacji i tak czujesz się samotna i nieszczęśliwa.

  Jesteś zdesperowana

  Nie szukasz mężczyzny, tylko związku? Za wszelką cenę chcesz zmienić status cywilny, więc rzucasz się w objęcia pierwszego lepszego mężczyzny. Idealizuje go i przymykasz oko, na to, że źle Cię traktuje. Na siłę chcesz utrzymać tę relację i robisz się coraz bardziej zdesperowana. To nie może się udać.

  Boisz się zaczynać od nowa

  Wydaje Ci, że za dużo zainwestowałaś w związek i szkoda Ci tego wszystkiego zaprzepaścić. Na dodatek czujesz strach przez zaczynaniem wszystkiego od nowa z kimś innym. Obliczasz utopione koszty, które powstrzymują Cię przed ruszeniem do przodu.

  Wierzysz, że tak ma być

  Wierzysz, że związki są trudne, a miłość wymaga poświęceń. Uważasz, że to normalne, że rezygnujesz z siebie, poświęcasz się dla partnera i robisz wiele rzeczy wbrew w sobie. Według Ciebie tak waśnie wygląda związek. Nic bardziej mylnego…

  Nie miałaś odpowiedniego wzorca

  Nie wiesz, jak powinien wyglądać zdrowy związek i prawidłowe relacje rodzinne, dlatego wciąż źle wybierasz swoich partnerów. Mogły wpłynąć na to różne czynniki, takie jak przemoc w rodzinie, dysfunkcyjny związek rodziców, brak męskiego wzoru. To wszystko spowodowało problemy z przywiązaniem i tworzeniem relacji.

  Nie masz do siebie szacunku

  Masz niskie poczucie własnej wartości, uważasz, że szczęście i prawdziwa miłość nie są dla Ciebie. Godzisz się na kompromisy i związki, które Cię unieszczęśliwiają. Pozwalasz na to, by partner Cię źle traktował i nie szanował, ponieważ uważasz, że na to zasługujesz.

  Nie wiesz, kim jesteś poza związkiem

  Przez lata spełniałaś potrzeby i oczekiwania partnera, wciąż tylko dawałaś, nie biorąc niczego w zamian. Twoje pragnienia były pomijane, uczucia ignorowane. W efekcie sama już nie wiesz kim jesteś. Czujesz się niekompletna poza związkiem i nie widzisz dla siebie perspektyw bez partnera.

  Udostępnij: