Gdy tkwisz w relacji, która Cię wyniszcza… Jak wyjść z toksycznego związku?

Toksyczna relacja jest bolesnym doświadczeniem, którzy może spowodować wiele cierpienia i nas wyniszczyć. Dowiedz się, jak wyjść z takiego związku.

  Jak wyjść z toksycznego związku?

  Gdy tkwisz w relacji, która Cię wyniszcza…

  Im dłużej tkwimy w wyniszczającej relacji, tym ciężej nam odejść. Niezależnie od tego, czy to układ z zakochanym w sobie narcyzem, niedojrzałym Piotrusiem Panem, maminsynkiem, notorycznym kłamcą, kimś kto od wielu lat nie może się zdecydować, czy walczącym ze słabościami, uzależnionym mężczyzną… Zakończenie takiej relacji nigdy nie jest łatwe. Dowiedz się, jak wyjść z toksycznego związku.

  Jak wyjść z toksycznego związku?

  Uświadom sobie, w jakim jesteś związku

  Pierwszym krokiem do wyjścia z toksycznej relacji, jest uświadomienie sobie tego, że coś jest nie w porządku. Związek oparty na miłości, szacunku i zaufaniu nie powinien powodować twojego cierpienia i psychicznie Cię wyniszczać… Związki mają pomagać nam wzrastać, dojrzewać i się rozwijać. Dawać szczęście i poczucie spełnienia, poprawiać samopoczucie, a nie je pogorszać.

  Przestań zaprzeczać

  Przestań udawać, że wszystko jest w porządku i nic się nie dzieje, skoro w głębi serca już od długiego czasu, nie czujesz się szczęśliwa. Ta relacja sprawia, że jesteś notorycznie smutna, przygnębiona, apatyczna, pozbawiona, sił i energii życiowej. To nie powinno tak wyglądać!

  Przestań milczeć

  Milcząc nie ochronisz siebie ani nikogo innego. Ukrywanie i wypieranie trudnych emocji i uczuć w niczym nie pomoże. Sprawy nie rozwiążą się same, a milcząc dajesz ciche przyzwolenie na to, żeby ktoś dalej źle Cię traktował, wykorzystywał i Tobą manipulował.

  Popracuj nad niezależnością

  Pamiętaj, że już nie jesteś uzależniona od swojego partnera. Teraz masz prawo decydować o sobie i robić to, na co masz ochotę, bez pytania innych o zgodę.  Naucz się odmawiać, gdy nie masz ochoty czegoś robić. Swobodnie wyrażaj swoje zdanie, broń swoich praw, nie pozwalaj innym wchodzić sobie na głowę.

  Zajmij się sobą

  Gdy już odnalazłaś w sobie siłę, żeby odejść z toksycznej relacji, pora na coś nowego. Najwyższy czas, żeby zająć się sobą. Spróbuj znaleźć alternatywne źródła spokoju i szczęścia. Warto poszukać nowej pasji, rozwinąć swoje hobby, postawić na samorozwój, albo po prostu przez chwilę się porozpieszczać.

  Poszukaj wsparcia

  Czasem ciężko jest przejść przez rozstanie w pojedynkę. W takiej sytuacji warto poszukać wsparcia bliskiej osoby lub zdecydować się na profesjonalną pomoc. Zacznij otaczać się pozytywnymi osobami, które zarażą Cię dobrą energią, a szybko poczujesz różnicę. Unikaj tych, którzy źle Ci życzą i wysysają z Ciebie siły.

  Udostępnij: