Nawet jeśli jesteście ze sobą od dawna, nie powinniście rezygnować z pracy nad związkiem. Wiele osób po latach bycia ze sobą, często zapomina, że należy cały czas pielęgnować uczucia, poświęcać sobie czas i uwagę. Przez brak tych rzeczy, w związku pojawia się nuda, rutyna, a nawet poważny kryzys. Sprawdź, jak to zmienić!

Gdy w związek wkrada się rutyna…

Prędzej czy później w każdy związek może wkraść się codzienność, a wraz z nią nuda i rutyna. To co kiedyś było nowe i ekscytujące zaczyna powszednieć. Czasem zaczynamy się rozglądać i szukać nowych opcji. A stąd już krok do kryzysu… Przedstawiamy wskazówki, które naprawią waszą relację i pozwolą zażegnać problemy:

Jak to zmienić?

Rozmawiajcie ze sobą

Każda para z długoletnim stażem potwierdzi, że podstawą udanej relacji jest szczera i otwarta komunikacja. Dlatego rozmawiajcie ze sobą o wszystkim, dzielcie się myślami, wrażeniami, opowiadajcie sobie co się u Was dzieje. Okazujcie zainteresowanie partnerowi, aktywnie słuchajcie. Mówcie otwarcie o swoich emocjach, potrzebach i pragnieniach. Komunikujcie się wprost, unikajcie niedopowiedzeń i kłamstw. To Was do siebie zbliży!

Śmiejcie się razem

W związku warto się razem śmiać! To potwierdzone, że podobne poczucie humoru zbliża partnerów i wzmacnia ich wzajemną atrakcyjność, zwłaszcza na początku związku. Na dodatek może sprawiać, że relacja będzie szczęśliwsza i trwalsza. Więc uśmiechnij się szeroko do ukochanej osoby i ciesz się wspólnym życiem.

Okazujcie sobie uczucia

To bardzo ważne, żeby każdego dnia okazywać sobie uczucia. Pocałunki, przytulanie, dotyk, miłe słowa i gesty, korzystnie wpłyną na Waszą relację. Pomogą zbudować intymność i bliskość. Są ważne nie tylko dla związku, ale też dla osobistego szczęścia, dobrego samopoczucia i nastroju.

Doceniajcie się

Im dłużej jesteśmy w związku, tym rzadziej doceniamy i zauważamy partnera. Wychodzimy z założenia, że on to wie i nie musimy już tego powtarzać. To często popełniany błąd! Chwalenie i docenianie nawet małych rzeczy, które nasz partner dla nas robi sprawia, że czuje się wartościowy, cenny i kochany.

Spędzajcie czas razem

Spędzanie czasu razem wzmocni więź między Wami i pomoże się lepiej poznać w różnych życiowych sytuacjach. Starajcie się przebywać ze sobą jak najczęściej i spędzać razem wolny czas. Znajdźcie wspólną pasję, coś co będzie sprawiało Wam przyjemność i spodoba się obojgu. To pozytywnie wpłynie na Wasz związek.

DZ

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img