Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, że na co dzień popełniamy niepozorne błędy, które krok po kroku niszczą nasz związek. uważaj na nie, jeśli nie chcesz żeby Twoja relacja się rozpadła!

Bierna agresja

Czasem przeszkadzają nam jakieś zachowania lub nawyki partnera. Zamiast mu o tym otwarcie powiedzieć, pozwalamy żeby narastała w nas frustracja. Zaczynamy stosować wobec niego bierną agresję. Może przejawiać się obrażaniem się, fochami, cichymi dniami, cynicznymi lub złośliwymi uwagami, kpinami, poniżaniem, czy lekceważeniem partnera. Takie zachowania są krzywdzące i nie pozostają bez wpływu na związek.

Brak kontroli nad emocjami

To zły znak, gdy tracimy nad sobą kontrolę i nie potrafimy nad sobą zapanować. Szczególnie, gdy podczas kłótni nie przebieramy w słowach, przeklinamy, krzyczymy, grozimy, wyciągamy stare sprawy i celowo sprawiamy ból. To wszystko powoli niszczy związek.

Zmienianie na siłę

Nie chodzi o przekonanie partnera do swojego zdania czy poglądów, to próba wychowywania go i zmieniania na co dzień. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy pierwsze zauroczenie partnerem mija. Wtedy  przestajemy go idealizować i zaczynamy dostrzegać jego wady. Jego nawyki i przyzwyczajenia coraz bardziej nam przeszkadzają. Z tego powodu chcemy dopasować go do swoich oczekiwań. Jeśli nie potrafimy w pełni zaakceptować tego, jaki naprawdę jest, to nie wróży dobrze relacji.

Nieuzasadniona zazdrość

Zazdrość to naturalne uczucie, które pojawia się w każdym związku. Jednak nadmierna, nieuzasadniona, czy wręcz chorobliwa zazdrość, na pewno zepsuje relację! To uczucie może zaślepić i przesłonić to, co naprawdę ważne. Jeśli pojawia się w waszym związku i nie potraficie nad nią zapanować, warto zastanowić się, czy ta relacja w ogóle ma sens…

Nadmierna kontrola

Nadmierne kontrolowanie i sprawdzanie partnera nie jest dobrym posunięciem. Fundamentem każdej udanej relacji jest szczerość, zaufanie i wzajemny szacunek. Jeśli czujemy potrzebę odcięcia partnera od innych ludzi, kontrolowania go i sprawdzania. Na dodatek podejrzewamy go o nieuczciwość i nie wierzymy w jego szczere intencje, to bardzo zły znak.

Zaniedbywanie

Wraz z upływem lat zapominamy, że na co dzień powinniśmy okazywać partnerowi uczucia. Jesteśmy zapracowani, przytłoczeni obowiązkami i nie mamy na nic czasu. Przez to przestajemy dbać o związek i nad nim pracować. Oddalamy się od siebie, do chwili gdy już nie wiemy jak do siebie powrócić…

DZ

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img