Wiele par, pomimo tego że są razem, nie decyduje się na wspólne mieszkanie. Może być to spowodowane różnymi względami: religią, przekonaniami, finansami, czy wygodą. Dowiedz się, jak to wpływa na relację.

Związek: tak, wspólne mieszkanie: nie- jak to wpływa na relację?

Stały związek, ale mieszkanie osobno. Czy to może zaszkodzić relacji?

Wspólne mieszkanie ma swoje wady i zalety

Na początku związku nasze hormony szaleją, a my nie możemy oderwać się od partnera, wspólne mieszkanie wydaje się idealnym rozwiązaniem. Każdą chwilę spędzamy razem, nieustannie jesteśmy ze sobą. Jednak z czasem dopada nas codzienność i może pojawiać się nuda. Natłok obowiązków, brak prywatności, różne nawyki i przyczajenia mogą doprowadzić do narastania konfliktów.

Wspólne mieszkanie- tak czy nie?

Na wspólne mieszkanie coraz więcej par decyduje już na wczesnym etapie związku. To doskonały sposób na przetestowanie relacji i sprawdzenie, czy partnerzy są do siebie dopasowani. Dzięki temu mogą dowiedzieć się, jak się dogadują i funkcjonują każdego dnia. Wiele par uważa, że to bardzo dobry krok i warto wykonać go przed ślubem.

Są jednak pary, dla których mieszkanie razem nie jest czymś, czego chcą od związku. Może to wynikać z wielu różnych przyczyn. Część par ze względu na religię i przekonania moralne nie chce ze sobą żyć bez ślubu. Inne z kolei w ogóle nie borą pod uwagę wspólnego mieszkania, mimo tego, że ich związki są szczęśliwe. Powodem tego może być niezależność, chęć swobody, zachowania prywatności i wygoda.

Living apart together

Living apart together to nowa forma relacji, na którą decyduje się coraz więcej par. Zazwyczaj są to młode osoby, które nie są jeszcze gotowe na założenie rodziny i zobowiązania. Także seniorzy, którzy po starcie małżonka, wchodząc z w nową relację, wolą zachować autonomię w swoim domu.

Swoją decyzję argumentują odmiennym podejściem do prowadzenia domu, finansów, stosunków rodzinnych, życia towarzyskiego. Takie osoby są razem, jednak bardzo cienią sobie niezależność, wolność i samorealizację. Wiedzą, że wspólne mieszkanie mogłoby doprowadzić do katastrofy.

Jak to wpływa na przyszłość związku?

Pozostawanie ze sobą w stałym związku, ale mieszkanie osobno może nieść ze sobą pewne zagrożenia dla relacji. Idealizujemy partnera, ponieważ widzimy go tylko w pewnych sytuacjach. Nie przebywamy z nim na co dzień, więc nie możemy poznać go w pełni. Nie znamy jego nawyków i przyzwyczajeń. Taki układ z czasem może stać się męczący i sprawić, że partnerzy w nieskończoność będą odwlekać wszelkie poważne deklaracje.

Zdania są podzielone

Niektórzy mówią, że zamieszkanie razem jest świetnym sprawdzianem dla związku, natomiast inni uważają, że to okrada związek z namiętności, spontaniczności i tajemniczości. Przede wszystkim powinniśmy dopasować taką decyzję do siebie i partnera. Nie warto robić niczego na siłę i poddawać się presji otoczenia.

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img