Jeśli zastanawiasz się nad odejściem od partnera, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Są czynniki mówiące o tym, czy związek można jeszcze reanimować. Niektóre z nich mówią, że dzięki chęci odnowienia miłości relacja znów może być szczęśliwa i satysfakcjonująca. Kluczem do sukcesu są starania nie jednej, a obu osób. Są 3 absolutnie niezbędne obszary, bez których żaden związek nie przetrwa: miłość, szacunek i poczucie bezpieczeństwa.

Miłość

Tej kwestii nie trzeba opisać. Każdy wie, co jest determinantą wchodzenia w relacje. Jeśli Twój związek ma szansę przetrwać, konieczne do tego są: wzajemna miłość, zaangażowanie i dążenie do zgody obu stron, wierność i wspólne cele. Związek powinien się opierać na byciu partnerami.

Zdecydowanie trudniej byliby reanimować związek, w którym zagościły zdrady, brak wspólnych pasji, brak zaangażowania, obojętność, a przede wszystkim - brak wzajemnej miłości.

Szacunek

Brak szacunku w związku jest zazwyczaj okazywany przez jedną ze stron, a kolejne granice są przesuwane. Sprawdzanie granic wytrzymałości drugiej osoby nie prowadzi do niczego dobrego, dlatego praca nad nieudanym związkiem jest  bardzo trudna. Dodatkowym czynnikiem utrudniającym ratowanie związku jest brak chęci zmian oraz niechęć do wprowadzania zmian.

Nad związkiem można pracować, jeśli oboje jesteście gotowi do pracy nad związkiem, a przede wszystkim - macie poczucie własnej wartości i szacunek do partnera.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest sferą szczególnie potrzebną każdej kobiecie - w końcu każda z nas chciałby czuć się bezpieczna i chroniona przez partnera. Jeśli w Waszym związku jest wzajemne zaufanie, poczucie bezpieczeństwa, brak przemocy oraz dobra komunikacja - to znak, że wszystko da się naprawić. Niezbędne wartości pozostały zachowane.

Zdecydowanie bardziej skomplikowana byłaby naprawa związku, w którym pojawiły się brak zaufania powiązany z brakiem bezpieczeństwa, brak wzajemnej troski i niechęć do dyskusji.

Pamiętajmy, że kluczem do sukcesu jest zaangażowanie obu osób. Nawet jeżeli pojawiły się problemy zwiastujące rozstanie, walka o relację i wspólną przyszłość może się opłacić. Przyświecające wspólne cele i umiejętność postawienia się w sytuacji drugiej osoby bardzo pomoże w ratowaniu związku.

NB

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img