Choć początki związku z narcyzem są magiczne, jesteś nim oczarowana i nie możesz oprzeć się jego urokowi, to wkrótce zauważasz, że obdarzasz uczuciem kogoś, kto w ogóle tego nie odwzajemnia… Sprawdź, jak wygląda taka relacja i czy to w ogóle może się udać.

Jak wygląda związek z narcyzem? Związek i życie z nim, może być bardzo trudne.

Kim jest narcyz?

Narcyz to osoba uwielbiająca sama siebie, o zawyżonej samoocenie i przekonana o własnej wyjątkowości. Jest tak bardzo skoncentrowana na sobie, że nie zwraca uwagi innych, nie zauważa ich potrzeb, emocji i uczuć. Dodatkowo narcyz chętnie manipuluje, kłamie i oszukuje, dlatego też związek i życie z nim, może być bardzo trudne.

Jak wygląda związek z narcyzem?

Niestety związek z narcyzem może być trudnym i bolesnym doświadczeniem.  Jego początki zwykle bywają magiczne, narcyz za wszelką cenę chce zdobyć partnera lub partnerkę, zabiega o względy, robi wszystko, żeby utrzymać relację. Jednak z czasem okazuje się, że ta relacja zmierza w niewłaściwym kierunku. Kiedy narcyz już osiągnie swój cel, zaczyna zmieniać się nie do poznania…

  • Narcyz zaczyna traktować partnera jak marionetkę, wywiera silny wpływ i przekracza granice.
  • Koniecznie chce, żeby druga osoba spełniała wyłącznie jego potrzeby i poświęcała się dla dobra związku.
  • Sam niewiele od siebie daje, w relacji panuje nierównowaga sił. Związek nie jest oparty na równości, szacunku i lojalności.
  • Narcyz jest zakochany w sobie i egocentryczny. Bezkrytyczny, przekonany o własnej wyjątkowości i ogromnych potencjale oraz możliwościach.
  • Przez to jest arogancki i traktuje partnera z wyższością. Nie liczy się z nim, nie szanuje i na każdym kroku okazuje swoją wyższość.
  • Jest tak bardzo skoncentrowany na sobie, że nie zauważa partnera, nie zwraca uwagi na jego potrzeby i pragnienia. Problemy i oczekiwania innych w ogóle go nie interesują.
  • Brakuje mu empatii i zrozumienia, nie potrafi się wczuć w czyjeś położenie. Ma problemy z zauważaniem i rozumieniem emocji drugiej połówki.
  • Oczekuje, że partner będzie go wielbić i mu się podporządkuje. Chce żeby druga połówka całkowicie mu się podporządkowała i była wdzięczna, za to że dzieli z nim życie.
  • W tym celu nie waha się kłamać, oszukiwać, manipulować i wykorzystywać go do własnych celów.

Jak żyć w związku z narcyzem? Czy to możliwe?

Związek z narcyzem należy do grona najbardziej skomplikowanych relacji, z których bardzo trudno się uwolnić.

W związku z narcyzem trzeba bardzo uważać, aby nie zatracić siebie. Trzeba umieć stawiać siebie na pierwszym miejscu i pamiętać o tym, że miłość do siebie samego jest zdrowym podejściem.

W takim przypadku warto odpowiedzieć na pytanie, czy nasza relacja zasługuje na walkę o nią, czy też może jest to to pora na to, żeby zawalczyć o siebie.

DZ

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img