Miłość bywa piękna, cudowna, ale nie każdy związek zasługuje na takie określenia. To naturalne, że chcemy kochać i być kochane, ale czasem pojawiają się wątpliwości. Dotyczące tego, czy partner jest "tym jedynym" lub czy ten związek ma przyszłość. Bywa, że widzimy czerwone lampki, sygnały ostrzegawcze. Czasem z kolei mamy gorszy okres, emocjonalny dołek. Najważniejsze jest to, aby potrafić rozróżnić te dwie rzeczy i nic nie robić pochopnie, ani niczego nie ignorować.

  Wątpisz w swój związek? 8 prawd, które musisz poznać

  1.

  Każda z nas zasługuje na odpowiedniego mężczyznę. Takiego, który nie bagatelizuje naszych potrzeb, interesuje się naszymi problemami i takiego, na którego zawsze możemy liczyć.

  2.

  Zasługujesz na poczucie bycia ważną każdego dnia. Na zainteresowanie się, dawanie równie dużo, co my dajemy. Nie powinnaś mieć ważenia, że Ty musisz ciągle "gonić" aby zwrócić na siebie uwagę.

  3.

  Nie wierz, że on się zmieni. Jeśli przejawia zachowania nieakceptowalne, nie powinnaś czekać na coś, co może nie nadejść. Jeśli już teraz ignoruje Cię w potrzebie, jest samolubny czy też ma problem z dotrzymaniem wierności - za 10 lat nic się nie zmieni. Dobrze jest zadać sobie pytanie: "Czy jeśli za kilka lat on dalej będzie taki sam, czy będę szczęśliwa"?

  4.

  Związek musi być naturalny, niewymuszony. Bycie w relacji z konkretnych powodów, bycie w związku "na siłę" nie powinno mieć miejsca. Taki związek nie jest prawdziwy, a więc lepiej jest odpuścić.

  5.

  Upewnij się, że on jest dla Ciebie atrakcyjny nie tylko fizycznie, ale również psychicznie i emocjonalnie. Powinnaś móc się z nim wygadać jak z najlepszym przyjacielem. Właściwie najlepiej, aby to on nim był.

  6.

  Nie daj wykorzystać swojej bezinteresowności. Nie zgadzaj się na mniej, niż zasługujesz.

  7.

  Jeśli on jest zbyt zajęty, aby dać oznakę życia, nie jesteś na liście jego priorytetów. Oddzwonienie czy odpisanie na SMS nie jest czasochłonne, każdy powinien znaleźć na to chwilę w ciągu dnia. Ponadto jeśli telefon jest ważniejszy od Ciebie, jeśli spędza więcej czasu na grzebaniu w telefonie niż na rozmowie z Tobą - zostaw go.

  8.

  Jeśli nie jesteś pewna przyszłości związku, inwestuj w siebie. Tylko w siebie. W relację, którą masz sama ze sobą. Co za tym idzie? Dbanie o własne potrzeby i własne szczęście. Nie oddawaj całej siebie dla związku, w którym nie widzisz przyszłości.

  NB

  Udostępnij:

  M A


  Zobacz więcej


  Sklep

  subscribe img