Życie w związku z drugą osobą nie zawsze bywa łatwe… Różnice charakterów, odmienne poglądy, doświadczenia cały czas na nas wpływają. Niestety niektóre szkodliwe zachowania i nawyki są w stanie zniszczyć każdą, nawet najlepszą relację.

Kłótnie na ten sam temat

Czasem mocniejsza wymiana zdań pozwala rozwiązać problem i oczyścić atmosferę. Naukowcy odkryli, że w relacjach, w których występuje duży poziom emocjonalności i dochodzi do ostrych sporów, rozwiązywanie problemów jest skuteczne. Oczywiście nieustanne kłótnie i nieporozumienia prowadzą do pogorszenia stosunków miedzy partnerami. Szczególnie, gdy wciąż wałkujemy te same tematy, bez próby szukania sposobów rozwiązania zadawnionych sporów.

Brak kompromisów

Gdy partnerzy zapominają że są zespołem i zamiast grać do jednej bramki, skupiają się na kłótniach,  a nie sposobach ich rozwiązania, dodatkowo przestają szukać kompromisów… to oznaka, że w relacji źle się dzieje.

Spędzanie czasu osobno

Nadmiar obowiązków, praca, brak czasu sprawiają, że spędzamy ze sobą coraz mniej wspólnych chwil. To szkodliwy nawyk, który może sprawić, że partnerzy si od siebie oddalą na tyle, że trudno będzie im ponownie się odnaleźć. Brak wspólnych zainteresowań, rozmów, niejedzenie posiłków razem, spanie w oddzielnych łóżkach- to wszystko źle wpływa na relację.

Brak zainteresowania partnerem

W miarę upływu czasu partnerzy stopniowo coraz bardziej tracą sobą zainteresowanie. Przestają zwracać na siebie uwagę, zauważać swoje potrzeby i pragnienia. Nie okazują sobie uczuć i zapominają co łączyło ich na początku. To sprawia, że więź miedzy nimi staje się coraz słabsza, a z czasem całkiem może zaniknąć…

Nie okazywanie sobie miłości

Mimo upływu lat, o związek trzeba dbać każdego dnia. Tylko podsycanie ognia w relacji zagwarantuje, że uczucia się nie wypalą. W wieloletnich relacjach partnerzy często o tym zapominają i odpuszczają starania. To najgorsze co można zrobić, ponieważ to prowadzi do oddalania się partnerów od siebie, narastania frustracji i pojawienia się coraz poważniejszych problemów.

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img