5 sygnałów, że jesteś w związku bez przyszłości

Gdy mija pierwsze zauroczenie i w codzienność zaczyna wkradać się rutyna, u wielu par pojawiają się wątpliwości. Zastanawiają się, czy ta relacja ma przyszłość i czy warto się dalej w nią angażować. Niestety pewne sygnały wskazują na to, że związek nie ma przyszłości…

5 sygnałów, że jesteś w związku bez przyszłości

Jeśli takie sygnały występują w waszej relacji, pora pogodzić się z tym, że to związek bez przyszłości…

Tylko Ty się angażujesz

Wasza relacje jest jednostronna, tylko Ty się starasz i jesteś osobą, która daje od siebie więcej. Masz wrażenie, że jemu nie zależy na Tobie, w takim samym stopniu jak Tobie na nim. Nie wydaje się równie mocno zaangażowany, poświęca Ci mało uwagi i zainteresowania. Skupia się tylko na sobie i własnych potrzebach.

Nie możesz na niego liczyć

Nie możesz na niego liczyć w potrzebie. Nie jest dla Ciebie wsparciem i właściwie nigdy nie ma go przy Tobie, gdy go potrzebujesz. Przyzwyczaiłaś się do tego, że zawsze radzisz sobie sama. Na dodatek on często odwołuje Wasze spotkania i zmienia plany na ostatnią chwilę, bez uprzedzenia. Wiele razy Cię wystawił, a Ty zawsze obiecujesz sobie, że już nigdy nie ulegniesz. Niestety ciągle to robisz.

Nie jesteś dla niego priorytetem

Spotykacie się tylko wtedy, gdy on ma na to ochotę. Dzwoni do Ciebie w środku nocy albo wpada bez uprzedzenia o dziwnych porach. On potrafi znikać bez uprzedzenia na kilka dni, nawet się z tego nie tłumacząc. Masz wrażenie, że jesteś jego planem awaryjnym, a nie priorytetem.

Nie macie wspólnych planów

Nie rozmawiacie o przyszłości, nie macie wspólnych planów, ani marzeń. Skupiacie się na teraźniejszości, nie myślicie o tym, co będzie później. Żyjecie chwilą i nie zastanawiacie się nad tym, co będzie jutro, za miesiąc, czy za rok. Nie masz pojęcia, do czego prowadzi Wasz związek i tak naprawdę nie wiesz na czym stoisz.

Pojawia się obojętność i dystans

Zamiatacie problemy pod dywan i schodzicie sobie z drogi, zamiast szczerze porozmawiać i znaleźć rozwiązanie. Między wami nie dochodzi już do żadnych konfrontacji, rozmów, ani nawet sprzeczek i kłótni. Uczucia wygasły, narasta za to obojętność. Pojawia się dystans i mur nie do pokonania.

 

 

 

Udostępnij: