Zdarza się, że obdarzamy uczuciem kogoś, kto tego nie odwzajemnia. Okazuje się, że partner wcale nas nie kocha, a bez skrupułów wykorzystuje i nami manipuluje. Przedstawiamy pięć sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że relacja jaką tworzymy z drugą osobą, tak naprawdę jest jednostronna…

5 sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że partner Cię wykorzystuje

Tylko Ty się angażujesz

Wasza relacje jest jednostronna, tylko Ty się starasz i jesteś osobą, która daje od siebie więcej. Masz wrażenie, że jemu nie zależy na Tobie, w takim samym stopniu jak Tobie na nim. Nie wydaje się równie mocno zaangażowany, poświęca Ci mało uwagi i zainteresowania.

Myśli tylko o sobie

Skupia się tylko na sobie i własnych potrzebach. Jest egoistyczny i zapatrzony w siebie. objawia się to na wiele sposobów, niemal każdego dnia: on odpoczywa, Ty zajmujesz się domem, idziecie do kina na film, który on wybrał, zamawiacie jedzenie, które on lubi, czy jedziecie na wakacje w miejsce, które się jemu podoba. Prawda jest taka, że on wykorzystuje Ciebie i Wasz układ do wygodnego życia.

Nie możesz na niego liczyć

Nie możesz na niego liczyć w potrzebie. Nie jest dla Ciebie wsparciem i właściwie nigdy nie ma go przy Tobie, gdy go potrzebujesz. Przyzwyczaiłaś się do tego, że zawsze radzisz sobie sama. Na dodatek on często odwołuje Wasze spotkania i zmienia plany na ostatnią chwilę, bez uprzedzenia. Liczą się tylko jego sprawy i potrzeby, Twoje są pomijane.

Spotyka się z Tobą, gdy czegoś potrzebuje

Spotykacie się tylko wtedy, gdy on ma na to ochotę lub czegoś potrzebuje. Dzwoni do Ciebie w środku nocy albo wpada bez uprzedzenia o dziwnych porach. On potrafi znikać bez uprzedzenia na kilka dni, nawet się z tego nie tłumacząc. Masz wrażenie, że jesteś jego planem awaryjnym, a nie priorytetem.

Nie macie wspólnych planów

Nie rozmawiacie o przyszłości, nie macie wspólnych planów, ani marzeń. Skupiacie się na teraźniejszości, nie myślicie o tym, co będzie później. Żyjecie chwilą i nie zastanawiacie się nad tym, co będzie jutro, za miesiąc, czy za rok. Nie masz pojęcia, do czego prowadzi Wasz związek. A jemu taki niezobowiązujący układ bardzo pasuje.

Udostępnij:


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img