Znaki świadczące o tym, że Twój partner ma zaburzenia osobowości!

Miłość może zarówno dodawać skrzydeł, jak i ciągnąć nas na dno. Niestety, ale coraz częściej słyszy się o toksycznych związkach, w których jedna osoba przekracza granice i za nic ma potrzeby drugiej połówki. Najważniejsze, aby w porę zdać sobie z tego sprawę. Choć nad wszystkim można pracować, to w przypadku zaburzeń osobowości jednego z partnerów najczęściej jedyną drogą jest ucieczka. Jak rozpoznać, że Twój ukochany/ukochana ma zaburzenia osobowości?

Czym cechują się toksyczne związki?

Kiedy w relacji pojawia się miłość, czasami ciężko jest spojrzeć na swój związek obiektywnie. Zakochana osoba może nie zdawać sobie sprawy z tego, że jej ukochany wysyła sygnały, które od samego początku powinny nas zaniepokoić. Choć niejednokrotnie słyszy się o relacjach, w których jeden z partnerów znosił bardzo wiele i liczył na to, że coś się zmieni, to czasami warto zdać sobie sprawę, że toksyczny partner już na zawsze zostanie toksyczny. Jak nie „utknąć” w relacji, która będzie cały czas prowadziła nas na dno? Poznajcie kilka znaków, które wysyłają osoby z zaburzeniami osobowości.

Znaki, które wysyła osoba z zaburzeniami osobowości

Wyrzuty sumienia

Jeżeli Twój partner mówi Ci, że nie jesteś wystarczająco dobry i w Waszej relacji widzi tylko Twoje błędy, to znak, że trzeba uciekać. Dodatkowo wymaga od Ciebie ciągłego przepraszania i coraz większego wysiłku, aby zdobyć jego miłość. Wywoływanie wyrzutów sumienia jest jednym z tych znaków, które od początku powinny zwrócić Twoją uwagę.

Stawianie siebie w roli ofiary

Choć często zauważasz, że to Ty jesteś osobą wykorzystywaną, to osoba z zaburzeniami osobowości zawsze będzie uważać, że to jej dzieje się krzywda. Toksyczne osoby doskonale wiedzą, jak manipulować i są w tym dobrzy.

Brak moralności i etyki

Jeżeli światopogląd Twojego partnera zmienia się jak w kalejdoskopie, to znak, że coś jest z nim nie tak. Co więcej, jeżeli zaobserwujesz u drugiej połówki brak solidnych zasad moralnych lepiej już na początku przemyśleć Waszą relację i w porę zareagować.

Radość z cierpienia innych

Osoby toksyczne bardzo często czerpią satysfakcję z cierpienia innych osób, a najczęściej im najbliższych. Osoby z zaburzeniami osobowości często celowo prowokują nas do smutku i cierpienia, co powoduje, że czują się lepiej. To bez wątpienia znak, że warto spojrzeć na relację „trzeźwym” okiem.

Nigdy się nie myli

Jeżeli w Twój partner coraz częściej używa sformułowań: „jesteś nienormalny”, „popatrz na siebie”, czy „jesteś psychiczny” wiedz, że to nie jest normalne zachowanie. Osoba z zaburzeniami osobowości wręcz pragnie tego, aby jego druga połówka uwierzyła, iż ma ze sobą problem, choć leży on po jego/ jej stronie.

Brak odpowiedzialności

Twój partner zawsze zrzuca winę na Ciebie, a sam uważa siebie za osobę doskonałą? To oznaka, że jest nie tylko niedojrzały, ale również nie widzi swoich wad. Bardzo często osoby toksyczne niszczą nasze samopoczucie i dążą do tego, aby zawsze zrzucić winę z siebie.

Nieudane związki z przeszłości

Kiedy zauważamy, że nasza druga połówka skarży się na związki z przeszłości i zawsze za rozpad relacji obwinia drugą stronę, to powinna się nam zapalić czerwona lampka. Bardzo możliwe, że to właśnie z jego winy rozpadły się poprzednie relacje, do których sam wprowadzał toksyczny klimat.

Udostępnij: