10 skutecznych sposobów na podniesienie libido

Nadmiar obowiązków, zmęczenie, brak czasu… To wszystko sprawia, że przestajemy uprawiać seks w związku. Jeśli Ty lub Twój partner od jakiegoś czasu nie macie ochoty na seks, a ta sfera nie przynosi Wam satysfakcji, wprowadźcie pewne zmiany. Oto 10 skutecznych sposobów na podniesienie libido!

10 skutecznych sposobów na podniesienie libido

Wiele osób mierzy się z problemem spadku popędu seksualnego. Zmniejszone libido może być wywołane różnymi czynnikami, takimi jak wiek, stan zdrowia czy stres. Nadmiar codziennych obowiązków, przepracowanie i brak czasu również nie są sprzymierzeńcami udanego życia seksualnego.

Jeśli Ty i Twój partner także mierzycie się z tym problemem, wypróbujcie skuteczne sposoby na podniesienie libido!

Okazuj uczucia każdego dnia

Gdy między partnerami nie ma bliskości i intymności, ciężko oczekiwać, że będą mieć udane życie seksualne. Dlatego na co dzień warto okazywać sobie uczucia: powtarzać drugiej połówce, że ją kochamy, pragniemy, jest dla nas ważna.

Pieszczoty i czułości

Nie zapominaj o codziennych czułościach. Pocałunki wprawią Was w dobry nastrój, wywołają pozytywne emocje i do siebie zbliżą. Jak najczęściej się przytulajcie, to uwalnia oksytocynę- hormon miłości i serotoninę- hormon szczęścia. Jak najczęściej się dotykajcie, to pozwoli ponownie rozpalić ogień zarówno w związku, jak i sypialni.

Nie bądź egoistą

Egoizm to najgorsze, z czym mamy do czynienia w sypialni. Bycie egoistą i skupianie się tylko na swojej przyjemności, sprawia, że zamykamy się na drugą osobę. W tym przypadku pomoże szczera rozmowa o swoich pragnieniach i potrzebach. Otwarcie się na partnera i zadbanie o to, żeby jemy również było dobrze!

Mów o swoich pragnieniach

Ukrywanie swoich pragnień przed partnerem, nie doprowadzi do niczego dobrego. Jeśli wstydzimy się powiedzieć o tym, na co mamy ochotę i czego oczekujemy, nie możemy liczyć, że partner sam się tego domyśli. Gdy unikamy tych tematów, problem pozostaje nierozwiązany i narasta. Dlatego otwarcie mów o swoich pragnieniach i o tym, na co masz ochotę w sypialni.

Zadbaj o atmosferę

Zadbaj o wyjątkową atmosferę: aromatyczne świece, przygaszone światła, zmysłowa muzyka i wino pozwolą Wam się odprężyć. Zaproponuj wspólną kąpiel lub relaksujący masaż z użyciem olejków. Długa i zmysłowa gra wstępna zapewni większą rozkosz.

Przełam nudę w sypialni

W miarę upływu lat, pożądanie i namiętność w związku mogą gasnąć. W relację wkrada się codzienność, a wraz z nią rutyna. Nic tak nie obniża temperatury w sypialni, jak wzajemne znudzenie sobą partnerów. Nie bójcie się eksperymentować, wprowadźcie do łóżka nieco nowości i fantazji. To sprawi, że między Wami na nowo zaiskrzy.

Próbuj nowych rzeczy

Nie bójcie się próbować w łóżku nowych rzeczy. Zabawki erotyczne, nowe pozycji, odgrywanie ról, podgrzeją atmosferę i rozpalą Was do czerwoności! Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

Rób to jak najczęściej

Regularny seks wpływa na wyższy poziom libido u obu płci. Im częściej uprawiamy seks, tym bardziej mamy na niego ochotę. Jeśli przerwa trwa długo, możemy mieć problem z osiąganiem orgazmu, ponieważ organizm zaczyna tłumić wydzielanie hormonów, jako odpowiedź na bodźce seksualne.

Naturalne afrodyzjaki

Jeśli chcesz podnieść temperaturę w sypialni, najpierw zajrzyj do kuchni. Znajdziesz tam mnóstwo produktów, które są naturalnymi afrodyzjakami. Zwiększą libido, pobudzą zmysły i pożądanie! Przygotowując kolację, sięgnij po naturalne afrodyzjaki: szampana lub czerwone wino, czekoladę, truskawki, ananasa, owoce morza, awokado, imbir, chili oraz cynamon.

Środki farmaceutyczne

Na rynku dostępnych jest wiele farmakologicznych środków na podniesienie libido. Niektóre z nich są bardzo skuteczne! Zwłaszcza preparaty, które zawierają sprawdzone wyciągi z ziół i afrodyzjaki. Takie środki skutecznie wzmagają popęd seksualny, potęgują doznania i zwiększają ochotę na seks. Warto je wypróbować.

 

Udostępnij: