„Od przyjaźni do miłości” to recepta na udany związek? Jakich partnerów szukają single?

Jak wynika z badań przeprowadzanych przez znany portal matrymonialny MyDwoje.pl, kluczem do sukcesu w budowaniu związku jest przyjaźń. Jakich kobiet w dzisiejszych czasach szukają mężczyzny, a z jakimi mężczyznami związać by się chciały kobiety?

  Nie da się ukryć, ze szukając drugiej polówki, wielu z nas mimowolnie zwraca uwagę na wygląd drugiej osoby. Atrakcyjność fizyczna to niewątpliwie jedna z cech, która w pierwszej kolejności zrobi wrażenie na partnerze. Okazuje się jednak, że nie tylko wygląd ma istotne znaczenie. Single i singielki, którzy nie odnaleźli jeszcze drugiej połówki, dokładnie wiedzą, jakich cech szukają w docelowym partnerze.

  Dominika Syper trener umiejętności interpersonalnych i doradca wspominanego wyżej portalu MyDwoje.pl w rozmowie z Newseria Lifestyle pokreśla, że mężczyźni potrzebują, aby kobieta potrafiła adorować i okazywać zainteresowanie. Zasada „od przyjaźni do miłości” w tym przypadku sprawdza się idealnie.

  Najlepszym sposobem na zdobycie serca mężczyzny jest przyjęcie zasady „od przyjaźni do miłości”. Wskazuje na to 38 proc. kobiet i 37 proc. Mężczyzn” - i dodaje: Badania pokazują też, że mężczyźni oczekują również zainteresowania, chcą być podziwiani i adorowani przez swoje partnerki. Aż 1/4 mężczyzn wspomina o potrzebie uznania ze strony płci pięknej.

  Z badań przeprowadzanych przez portal wynika, że ponad ¼ kobiet jest zdania, że tworzenie dystansu wzbudzi zainteresowanie wśród mężczyzn, którzy będą chcieli zdobyć „niedostępną kobietę". Okazuje się jednak, że metoda ta nie sprawdza się w takim samym odniesieniu do panów, gdyż zaledwie 10 procent z badanych mężczyzn, chce z trudem walczyć o kobiecie względy. Panowie cenią za to wśród partnerek wrażliwość, opiekuńczość, czułość czy swobodę.

  Mężczyźni wskazują głównie na takie cechy kobiet jak wrażliwość, czułość, opiekuńczość, ale też gospodarność czy uczuciowość. Wiele badań mówi również, że atrakcyjność fizyczna ma ogromne znaczenie dla mężczyzn. Z kolei psychologowie twierdzą, że tak naprawdę atrakcyjność fizyczna jest tylko przykrywką w poszukiwaniu czegoś głębszego. Ważne, żeby idealna partnerka była miła, uczuciowa, opiekuńcza, energiczna, taka, przy której można czuć się swobodnie” – dodaje Dominika Syper.

  Chociaż wydawać by się mogło, że mężczyźni woleliby mieć kontrolę i sami wychodzili z inicjatywą, coraz więcej panów liczy na to, aż to kobiety wezmą sprawy w swoje ręce. Z podobnego założenia wychodzi 9 na 10 kobiet, które czekają na pierwszy krok ze strony mężczyzn. Jak dodaje specjalistka, aby nie dopuścić do swojego rodzaju impasu, warto przełamywać utarte stereotypy.

  Aż 71 proc. mężczyzn przyznaje, że chciałoby, aby to kobieta wykonała ten pierwszy krok. Niestety aż 92 proc. kobiet przyjmuje taki bardziej tradycyjny model i czeka na inicjatywę ze strony mężczyzn. W takim wypadku tak naprawdę trochę ich drogi się rozchodzą, więc warto o tym pomyśleć i przełamać pewnego rodzaju stereotypy czy pokonać nieśmiałość i wykazać więcej inicjatywy.

  Couple beach photo created by lookstudio - www.freepik.com
  Udostępnij: