Dzień Całowania Chłopaków w Usta - dlaczego warto się całować?

13 września obchodzimy Dzień Całowania Chłopaka w Usta. Nie od dziś wiadomo, że całowanie pozytywnie wpływa na nasze relacje, przynosi dużo zadowolenia i bardzo często świadczy o tym, że jesteśmy do kogoś przywiązani. Sprawdźcie, dlaczego warto się całować i co mówią na ten temat naukowcy.

Dlaczego całujemy się w usta?

Pocałunkiem w usta zaczynają się lub kończą miłosne historie. Niemniej jednak, czy kiedykolwiek zastanawialiście, dlaczego akurat w taki sposób przekazujemy sobie uczucia? Warto zdać sobie sprawę, że są takie miejsca na świecie, gdzie pocałunek traktowany jest za brutalną praktykę i nie jest mile widziany wśród wielu kultur.

Nie da się jednak ukryć, że w większości ludzie uwielbiają się całować. Naukowcy jasno stwierdzili, iż pocałunek jest jak testowanie i pozwala nam zebrać niezbędne informacje na temat partnera. Potrafimy instynktownie ocenić DNA zawarte w ślinie naszego partnera. Całowanie wpływa również na naszą relację i ją wzmacnia. No i najbardziej oczywista rzecz, całowanie w usta ma za zadanie nas podniecić, przygotowując nas do zbliżenia.

Według badaczy najlepsze pocałunki, to te, które wynikają z porywu namiętności oraz te, w których pojawia się element napięcia i zaskoczenia. Za jakość pocałunku odpowiada również technika. Niemniej jednak mężczyźni przykuwają mniejszą uwagą do detali, ale za to zwracają uwagę na aktywność swojej partnerki.

Poznaj pozytywne aspekty całowania, dzięki którym inaczej spojrzysz na tę czynność.

Pozytywne aspekty całowania!

1. Całowanie wpływa na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego
2. Podczas całowania spalamy kalorie.
3. Regularne całowanie może przedłużyć nasze życie aż o 5 lat.
4. Całowanie zbliża do siebie ludzi i zacieśnia relacje.
5. Całowanie obniża poziom stresu.
6. Całowanie wzmacnia naszą odporność, a nawet zapobiega przeziębieniom.
7. Jest również teoria, iż całowanie obniża reakcje alergiczne.
8. Całowanie obniża ciśnienie krwi.
9. Całowanie łagodzi ból fizyczny.
10. Dzięki całowaniu wzmacniamy wierność w relacji.
11. Całowanie sprawia, że dana chwila jest wyjątkowa.
12. Całowanie ujędrnia skórę.
13. Podczas całowania wydzielają się endorfiny, co poprawia nasz nastrój.

Podobny efekt do całowania w usta daje nam również całowanie w rękę lub trzymanie się za ręce. Niemniej jednak według naukowców najlepiej, kiedy połączymy wszystkie te czynności.

Udostępnij: