Jeżeli nie pamiętasz, kiedy ostatni raz zabrałeś/aś swoją drugą połówkę na randkę, koniecznie trzeba to nadrobić. Wielu z nas niestety sądzi, iż chodzenia na randki ma sens jedynie przed ślubem. Niemniej jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że czas spędzony tylko we dwoje, bez dzieci, dobrze wpływa na relacje, a co więcej jest większa szansa, że Wasze małżeństwo przetrwa.

Randkowanie to przepis na udane małżeństwo

Nie da się ukryć, że nic nie zastąpi w małżeństwie czasu spędzonego tylko we dwoje. Z biegiem lat w naszą codzienność wkrada się proza życia. Obowiązki, dzieci i problemy powodują, że związek dwojga ludzi schodzi na dalszy plan, a co się z tym wiąże, w końcu zaczynamy się wypalać.

Naukowcy z Wielkiej Brytanii zdecydowali się sprawdzić, jak randkowanie wpływa na związki małżeńskie. Na początku zapytali niemal 10 tys. zamężnych kobiet z małymi dziećmi, jak często chodzą na randki z mężem. Jak się wówczas okazało, 11 proc badanych chodziło na randki raz w tygodniu, 30 proc raz w miesiącu, a 36 proc sporadycznie lub wcale.

Po 10 latach sprawdzono, czy te same małżeństwa nadal są razem. Jak się wówczas okazało, najwięcej małżeństw organizujących randki raz w miesiącu nadal było razem. Co więcej, odsetek rozstań wśród tych par był o 14 proc niższy niż u małżeństw, które w ogóle nie organizowały spotkań we dwoje.

Dlaczego warto randkować w małżeństwie?

Przede wszystkim randkowanie pozwoli Wam przypomnieć sobie młodość, kiedy każda ze stron starała się, aby wypaść jak najlepiej. To też idealny czas, aby odwiedzić miejscowe restauracje i nacieszyć się tylko swoim towarzystwem. Warto zdać sobie sprawę z tego, że nic nie stoi na drodze, aby wrócić do tamtych chwil.

Niemniej jednak zawsze w takiej chwili pojawia się pytanie „co z dziećmi?”. Zawsze w takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy dziadków, którzy chętnie zajmą się wnukami. Można wręcz śmiało powiedzieć, że dzieci to tylko wymówka. Jeżeli jednak nie macie z kim zostawić dziecka, pomyślcie o randce w domu. Niemniej jednak ten czas poświęćcie tylko i wyłącznie dla siebie bez telewizora i rozpraszających Was bodźców. Romantyczna kolacja, wspólna kąpiel lub film pozwolą Wam na chwilę o wszystkim zapomnieć i cieszyć się swoim towarzystwem.

Na koniec trzeba zdać sobie sprawę z tego, że małżeństwo to nie tylko przewidywalna rutyna i nuda. Randka to idealny sposób, aby poczuć się dobrze w swoim towarzystwie, podtrzymać bliskość i zapomnieć, choć na chwilę o codziennych sprawach. Jeżeli czujesz, że jesteś znudzony już swoim związkiem koniecznie zorganizuj taki wieczór, a Wasz związek na pewno na tym zyska.

Czas mija nieubłaganie, dlatego powinniśmy łapać wspomnienia, kiedy tylko się da – zwłaszcza te pozytywne.

Udostępnij:

Sklep