Czy partner mnie zdradza? Da się to wyczytać z jego.. palców!

Chociaż szczęśliwy związek oparty na miłości i zaufaniu to marzenie wielu z nas, niestety partnerzy często dopuszczają się zdrad. Okazuje się, że w prosty sposób można sprawdzić, czy parter ma skłonność do tego, aby zrobić skok w bok. Wyczytać to można z wyglądu jego palców.

Mimo iż brzmieć to możne nad wyraz absurdalnie, naukowcy już nie raz udowadniali coś, co normalnym śmiertelnikom nawet by do głowy nie przyszło. Okazuje się, że eksperci z Oxford University tym razem postanowili pochylić się na tematem zdrady i tego, które osoby mają do tego największe skłonności. Do badania zaproszono 1314 osób w tym 572 panów, a także 742 pań. Badacze sprawdzali wygląd ich dłoni, a konkretnie przyglądali się ich… palcom.

Zobacz także: W tym miejscu mężczyźni zdradzają najczęściej. Nie uwierzycie…

Długość palców, a skłonność do zdrad

Eksperci z Oxford University sprawdzali u badanych długość dwóch palców u prawej ręki - wskakującego oraz serdecznego. Jak się okazało, u osób, których palec serdeczny był wyraźnie dłuższy od wskazującego, stwierdzono, że wykazywali oni skłonności do zdrady (zarówno mężczyźni, jak i kobiety).


Jak wytłumaczyć to w logiczny i prosty sposób? Naukowcy swoje wnioski argumentują tym, iż na długość palca serdecznego wpływ ma ilość testosteronu, który otrzymała dana osoba jeszcze podczas życia płodowego. Im dłuższy palec serdeczny, tym więcej testosteronu, a co za tym idzie większa skłonność do niewierności.

Zdjęcie Czy partner mnie zdradza? Da się to wyczytać z jego.. palców! #1

Ralph Wlodarski, jeden z ekspertów odpowiedzialnych za badania, uspokoił, że nie zawsze potwierdza się ta teza, a wpływ na rozwiązłość partnera mają oczywiście także inne czynniki.


Praktycznie nie istnieją osoby, które są w pełni rozwiązłe albo w pełni monogamiczne. Wszystko jest kombinacją naszych genów i środowiska. Istnieje olbrzymie pole dla różnych wariacji, a te zależą od naszego wychowania, doświadczenia z wczesnych związków, rozwoju osobistego, a także aspektów wolnej woli i podejmowania decyzji w oparciu o doświadczenia. – mówił w rozmowie dla boomebrang.com

Co myślicie o wynikach przedstawionych powyżej badań?

Udostępnij: