Jak rozpoznać kłamcę? Te gesty zdradzają, czy osoba mija się z prawdą

Wydaje Ci się, że nie umiesz rozpoznać, czy osoba, która właśnie z Tobą rozmawia, Cię okłamała? A może jednak mówi prawdę? Okazuje się, że możesz to sprawdzić, przyglądając się jego mowie ciała. Te sygnały mogą świadczyć o tym, że masz kontakt z kłamcą.

  Jak rozpoznać, czy ktoś kłamie? To proste

  Widać, że się poci – osoba, która zaczyna kłamać, często zaczyna się także stresować. Wtedy momentalnie zaczyna się także pocić i wycierać kropelki potu z czoła, czy nerwowo pocierać wilgotne ręce np. w ubrania.

  Unika kontaktu wzrokowego – kłamca przekazując nieprawdę, często się wstydzi, przy czym stara się unikać patrzenia w oczy drugiej osobie. Zdarza się jednak, że wiedząc, iż w ten sposób zdradzi swoje zachowanie, próbuje patrzeć rozmówcy nieprzerwanie w oczy

  Nerwowo porusza dłońmi – gdy ktoś podczas rozmowy nie wie, co zrobić ze swoimi rękami, np. stuka, skubie paznokcie, bawi się znalezionymi pod ręką przedmiotami czy włosami, być może właśnie kłamie. Warto zwrócić uwagę także chowanie dłoni, czy zaciskani ręki w pięść.

  Nerwowo porusza stopą – podobnie w przypadku nóg. Kłamca, aby rozładować napięcie, kiwa także nerwowo stopą.

  Gubi się w tym, co mówi - osoba, która mija się z prawdą, często nie wie, co powinna odpowiedzieć. Jej odpowiedzi są chaotyczne i nieprzemyślane, przy czym popełnia zauważalnie dużo więcej błędów językowych. Kłamca zmienia także ton swojego głosu.

  Gryzie usta – gdy widać, że ktoś podczas rozmowy nerwowo przygryza usta, często je oblizuje, lub jest zasłania, to sygnał, że prawdopodobnie właśnie nie jest z kimś szczery,

  Dotyka nos i przeciera oczy - zapewne nie raz mieliście wrażenie, że właśnie swędzi was nos czy oko. Często dzieje się tak, gdy osoby odczuwają stres. Podobnie jest podczas przekazywania kłamstwa. Jeśli osobę nagle swędzi nos albo nerwowo pociera oko, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwyczajnie nie mówi właśnie prawdy.

  Udostępnij: